Nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie nie dostali wypłat

0 0

1 sierpnia powinny wpłynąć na konta nauczycieli uczących w Miejskim Zespole Szkół w Porębie (woj. śląskie) wypłaty. Tak się jednak nie stało, a kasa placówki jest pusta.

Małgorzata Benc z biura terenowego śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Zawierciu podkreśla, że opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń pracownikom tej placówki zdarzały się już wcześniej, ale po raz pierwszy ludzie usłyszeli, że w ogóle nie dostaną pieniędzy.

Pracownicy będący członkami NSZZ Solidarność skierowali już do dyrekcji wezwania do zapłaty zaległych wynagrodzeń. - Od tego, co zrobi pani dyrektor, zależy, jakie kroki podejmą. Jeżeli nie otrzymają pieniędzy, pójdą do sądu pracy - zapowiada Małgorzata Benc.

Gmina powinna już wcześniej temu zaradzić

Zaznacza, że zespół już wcześniej miał problemy finansowe i zaległości wobec ZUS oraz urzędu skarbowego, ale dyrekcja placówki podpisała z tymi instytucjami ugody i reguluje zobowiązania. W jej ocenie winę za to, że zabrakło pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli ponoszą poprzednie i obecne władze gminy oraz dyrekcja placówki. - Jeżeli problemy w zespole szkół pojawiały się wiele miesięcy temu, to władze gminy wraz z dyrekcją powinny podjąć jakieś działania, żeby je rozwiązać lub przedstawić plan naprawczy. Nic takiego nie zrobiono - mówi Benc.

Dyrektorka zespołu szkół Iwona Muskalska twierdzi, że zawiniły władze gminy. - Wszyscy dobrze wiedzieli, jaka jest sytuacja. Słaliśmy pisma do władz, że budżetu nie wystarczy. Jest mi przykro, bo to ja jestem pracodawcą nauczycieli i prawnie ponoszę za to odpowiedzialność, ale nie otrzymałam z gminy takiego budżetu, na jaki zgłaszałam zapotrzebowanie. Za chwilę pensji nie dostaną również pracownicy administracji i obsługi. Jako placówka nie jesteśmy w stanie funkcjonować do końca roku. Brakuje blisko 1 mln zł – dodaje Muskalska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • kutator oświaty /powiat,województwo//audyt --wypłaty --administracja szkół --audyt podwójny....wel kam.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.