Nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie nie dostali wypłat

1 sierpnia powinny wpłynąć na konta nauczycieli uczących w Miejskim Zespole Szkół w Porębie (woj. śląskie) wypłaty. Tak się jednak nie stało, a kasa placówki jest pusta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie nie dostali wypłat

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 sie 2015 18:56


Małgorzata Benc z biura terenowego śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Zawierciu podkreśla, że opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń pracownikom tej placówki zdarzały się już wcześniej, ale po raz pierwszy ludzie usłyszeli, że w ogóle nie dostaną pieniędzy.

Pracownicy będący członkami NSZZ Solidarność skierowali już do dyrekcji wezwania do zapłaty zaległych wynagrodzeń. - Od tego, co zrobi pani dyrektor, zależy, jakie kroki podejmą. Jeżeli nie otrzymają pieniędzy, pójdą do sądu pracy - zapowiada Małgorzata Benc.

Gmina powinna już wcześniej temu zaradzić

Zaznacza, że zespół już wcześniej miał problemy finansowe i zaległości wobec ZUS oraz urzędu skarbowego, ale dyrekcja placówki podpisała z tymi instytucjami ugody i reguluje zobowiązania. W jej ocenie winę za to, że zabrakło pieniędzy na wynagrodzenia dla nauczycieli ponoszą poprzednie i obecne władze gminy oraz dyrekcja placówki. - Jeżeli problemy w zespole szkół pojawiały się wiele miesięcy temu, to władze gminy wraz z dyrekcją powinny podjąć jakieś działania, żeby je rozwiązać lub przedstawić plan naprawczy. Nic takiego nie zrobiono - mówi Benc.

Dyrektorka zespołu szkół Iwona Muskalska twierdzi, że zawiniły władze gminy. - Wszyscy dobrze wiedzieli, jaka jest sytuacja. Słaliśmy pisma do władz, że budżetu nie wystarczy. Jest mi przykro, bo to ja jestem pracodawcą nauczycieli i prawnie ponoszę za to odpowiedzialność, ale nie otrzymałam z gminy takiego budżetu, na jaki zgłaszałam zapotrzebowanie. Za chwilę pensji nie dostaną również pracownicy administracji i obsługi. Jako placówka nie jesteśmy w stanie funkcjonować do końca roku. Brakuje blisko 1 mln zł – dodaje Muskalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

klawóz 2015-09-04 06:03:26

kutator oświaty /powiat,województwo//audyt --wypłaty --administracja szkół --audyt podwójny....wel kam.