Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przeszkoli urzędników z usług e-administracji

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce przeszkolić 2,5 tys. pracowników z min. 600 urzędów samorządu terytorialnego w zakresie świadczenia usług e-administracji - poinformował resort.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przeszkoli urzędników z usług e-administracji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 kwi 2015 13:24


Szkolenia będą się odbywać od kwietnia do czerwca. Będą one przeprowadzone w ramach programu "Powszechne e-usługi administracji publicznej na platformie e-PUAP", realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Centrum Projektów Informatycznych. Ich organizatorem będą konsorcjum COMBIDATA Poland i Krajowa Izba Gospodarcza. Jak poinformowało ministerstwo, obecnie trwa proces rekrutacji uczestników.

Celem szkoleń jest podniesienie umiejętności urzędników przy wdrażaniu i świadczeniu elektronicznych usług administracji dla osób fizycznych i przedsiębiorstw. Mają tez doprowadzić do zwiększenia ich świadomości w zakresie praw i obowiązków stron w przypadku elektronicznego komunikowania się z urzędem, świadczenia e-usług na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) oraz Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Dwudniowe, bezpłatne szkolenia rozpoczną się 8 kwietnia i mają odbywać się do czerwca na terenie całego kraju.

Będą one skierowane do do pracowników urzędów samorządu terytorialnego i podległych mu jednostek, a także pracowników wojewódzkiej administracji rządowej, w tym urzędów wojewódzkich. MAC chce przeszkolić 2,5 tys. osób z minimum 600 urzędów. W szkoleniu może wziąć udział nie więcej niż pięćdziesiąt urzędów na każde województwo, które oddelegują na nie minimalnie dwóch pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.