Minister doradzi marszałkowi w kampanii prezydenckiej

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz i wiceminister sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak wejdą w skład sztabu kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa. Pierwszy ma odpowiadać za program, drugi - za promocję i kampanię w internecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minister doradzi marszałkowi w kampanii prezydenckiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lut 2015 10:07


Jarubas zapowiedział w sobotę (31 stycznia), że "w ciągu kilkunastu dni" odbędzie się konwencja programowa ludowców, na której zostaną przedstawione założenia jego programu w wyborach prezydenckich. Dodał, że szefem jego sztabu wyborczego będzie europoseł PSL Krzysztof Hetman (był on też szefem sztabu w ostatnich wyborach samorządowych - PAP).

Ze źródeł zbliżonych do szefostwa PSL wynika, że za kwestie programowe w sztabie kandydata Stronnictwa ma odpowiadać Kosiniak-Kamysz. Kampanią w internecie i promocją ma się z kolei zająć Jędrzejczak, który jest bliskim współpracownikiem szefa PSL Janusza Piechocińskiego.

O wystawieniu Adama Jarubasa, jako kandydata PSL w wyborach prezydenckich zdecydowała w sobotę Rada Naczelna tej partii. Polityk od ośmiu lat jest marszałkiem województwa świętokrzyskiego. W 2011 r. startował z listy PSL w wyborach do Sejmu. W okręgu świętokrzyskim zdobył wówczas prawie 29 tys. głosów. Został wybrany, jednak nie objął mandatu.

W środę marszałek Sejmu ma ogłosić, kiedy odbędą się wybory prezydenta Rzeczypospolitej. W czasie wskazanym przez konstytucję przypadają trzy niedziele, kiedy musi się odbyć pierwsza tura wyborów prezydenckich; 3, 10 i 17 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.