Mateusz Klinowski, Wadowice: Burmistrz w radzie nadzorczej miejskiej spółki

0 0
Mateusz Klinowski, Wadowice: Burmistrz w radzie nadzorczej miejskiej spółki
Maateusz Klinowski, burmistrz Wadowic obsadził się na stanowisku członka rady nadzorczej w jednej z miejskich spółek/ fot. Facebook

Od poniedziałku (13 lutego) Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic został członkiem rady nadzorczej miejskiej spółki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na to stanowisko powołał się sam.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" po objęciu fotela burmistrza Mateusz Klinowski odwołał wszystkich dotychczasowych przedstawicieli gminy w radach nadzorczych spółek EKO, Termowad i wadowickich wodociągów i ogłosił nabór na nowych członków rad. Do obsadzenia było siedem miejsc. Spośród 48 nadesłanych kandydatur, 15 osób spełniło warunki i przeprowadzono z nimi wstępne rozmowy.

Jednak podczas walnego zgromadzenia spółki EKO burmistrz nie zaproponował żadnej z osób, które zgłaszały swoją kandydaturę, a samego siebie, przedstawiając zarządzenie, które desygnuje go na członka rady nadzorczej - czytamy w "GW".

Czytaj też: Nie ma ludzi niezastąpionych. Tak jest też z wójtami i burmistrzami

Zgodnie z art. 6 ustawy antykorupcyjnej, zakaz zajmowania stanowisk we władzach spółek przez burmistrza nie obowiązuje, jeśli np. został on mianowany przez inne osoby prawne oraz jednostki samorządu lokalnego. Tak więc burmistrz Klinowski zgłosił na członka rady nadzorczej Mateusza Klinowskiego.

Ile burmistrz zarobi na zasiadaniu w radzie nadzorczej? 800 zł miesięcznie.

Jednak jeszcze przed objęciem urzędu burmistrza Klinowski, który wcześniej pracował na uczelni, szczegółowo przedstawił swoje zarobki. Jako że były one znacznie wyższe niż dochody burmistrza, doszedł do wniosku, że być może ograniczanie dochodów prezydentów, burmistrzów czy wójtów zniechęca do pracy w samorządzie wysokiej klasy fachowców. Być może zasiadanie w radach nadzorczych pomoże mu tę różnicę zmniejszyć.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.