Marzena Kruk naruszyła obowiązki członka Służby Cywilnej

• Była pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena Kruk, która jest współwłaścicielką działki pod dawnym adresem Chmielna 70, została uznana za winną naruszenia obowiązków członka korpusu Służby Cywilnej.
• Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości złożyła ona niezgodne z prawdą oświadczeń majątkowych.
• Sprawę bada prokuratura.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marzena Kruk naruszyła obowiązki członka Służby Cywilnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 wrz 2016 13:12


Jak poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Sprawiedliwości, resortowa komisja dyscyplinarna dla członków korpusu Służby Cywilnej uznała Kruk za winną naruszenia obowiązków członka korpusu poprzez złożenie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych za lata 2011-2015 oraz złożenie niezgodnej z prawdą korekty informacji zawartych w oświadczeniach majątkowych za lata 2012-2014. Komisja wymierzyła jej karę obniżenia stopnia służbowego Służby Cywilnej.

Zgodnie z ustawą o Służbie Cywilnej stronom postępowania przysługuje odwołanie od tego orzeczenia do wyższej komisji dyscyplinarnej.

Jak podało MS, komisja dyscyplinarna prowadziła przeciwko Kruk postępowanie dyscyplinarne w efekcie działań, które w kwietniu 2016 r. podjął dyrektor generalny MS. Zarzut dotyczył podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych i ich korektach. Dodano, że Kruk zrezygnowała z pracy w resorcie i nie wykonuje już żadnych obowiązków służbowych. Pracowała ona w MS od grudnia 1992 r.

Według MS, 20 kwietnia 2016 r. Kruk została odwołana z funkcji pełnomocnika ds. równego traktowania w zatrudnieniu i przeciwdziałania mobbingowi. Kilka dni później została zdymisjonowana z funkcji naczelnika wydziału ds. pokrzywdzonych przestępstwem i promocji mediacji i przeniesiona na niższe stanowisko głównego specjalisty w wydziale skarg i wniosków w MS.

Niezależnie od rozwiązania umowy, sprawę jej oświadczeń majątkowych bada prokuratura. Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Michał Dziekański, trwa śledztwo w tej sprawie. Dodał, że jeszcze w maju br. zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Kruk przestępstwa podania nieprawdy w oświadczeniach o stanie majątkowym za lata 2009-2015 złożył dyrektor generalny MS. Dziekański nie ujawnił szczegółów postępowania.

Art. 233 par 1. Kodeksu karnego stanowi: "Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Jak poinformował Dziekański trwa także postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu b. wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka, które dotyczy decyzji reprywatyzacyjnych - wypłaty odszkodowań na rzecz b. urzędniczki i zwrotów nieruchomości oraz spraw prowadzonych przez jednego z adwokatów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.