Łukasz Dybus zastępcą prezydenta Tarnobrzega

Od 1 lipca prezydent Tarnobrzega nie urzęduje już sam. Nominację na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta miasta odebrał dotychczasowy radny, desygnowany przez Platformę Obywatelską - Łukasz Dybus.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łukasz Dybus zastępcą prezydenta Tarnobrzega

PODZIEL SIĘ


Autor: Sztafeta.pl

5 lip 2013 13:17


- Myślę, że przez dwa lata zasiadania w Radzie Miasta, Łukasz Dybus nabył sporo doświadczenia i wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego i jego struktur. Jest człowiekiem godnym zaufania. Nie ukrywam, że jest także moim serdecznym kolegą, ale potrafimy oddzielić sprawy prywatne od zawodowych. Mój nowy zastępca, tak jak i jego poprzednik (Robert Niedbałowski, który przeszedł na stanowisko prezesa Kopalni Machów – przyp. red.), cieszy się moim zaufaniem, dlatego jestem przekonany, że nasza współpraca będzie zmierzać w dobrym kierunku – mówi prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Nowy zastępca prezydenta Tarnobrzega będzie przede wszystkim nadzorował prace Wydziału Architektury, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miasta, a także uczestniczył we wszystkich działaniach samorządu oraz zastępował prezydenta podczas jego nieobecności.

36-letni Łukasz Dybus należy do miejskich struktur Platformy Obywatelskiego. Do końca czerwca pełnił funkcję radnego miejskiego,  przewodniczył komisji techniczno – inwestycyjnej, brał także udział w pracach komisji urbanistyki i finansowo - budżetowej. Tłumaczy więc, że powierzenie mu wydziału architektury nie było przypadkiem.  

- Teraz jednak do tych zagadnień inwestycyjnych będę musiał podejść z nieco innej strony. Nie jest to proste zadanie z uwagi na zakres inwestycji, jakie są już w mieście prowadzone i jakie są dopiero przygotowywane. Praca tego wydziału, to także przygotowywanie planów zagospodarowania przestrzennego, które są później uchwalane przez Radę Miasta. Myślę, że to doświadczenie, które już zdobyłem w samorządzie, pomoże mi w pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku – mówi Łukasz Dybus. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.