Krosno: Urzędnicy odwiedzą siedemdziesięciolatków w domach

Pracownicy z Urzędu Miasta w Krośnie chcą w roku 2016 odwiedzić w domach wszystkich mieszkańców z rocznika 1946, czyli tegorocznych siedemdziesięciolatków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krosno: Urzędnicy odwiedzą siedemdziesięciolatków w domach

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl/AT

RynekSeniora.pl

5 wrz 2016 10:57


Pomysł zainicjowała Laura Starowiejska, koordynatorka projektu i szefowa Centrum Integracji Społecznej w Krośnie (Podkarpackie), wzorując się na podobnych działaniach w norweskim mieście Trondheim.

Urzędnicy będą mieć specjalne identyfikatory i upoważnienia od prezydenta miasta, które mają okazywać, wchodząc do mieszkania - tłumaczy serwis nowiny24.pl. Wcześniej osoby starsze dostaną listowne powiadomienia o wizycie. Celem projektu jest nabycie wiedzy, która ma posłużyć przy inicjowaniu w mieście różnych rozwiązań pod kątem seniorów.

Program nie powstał bez powodu. Krośnianie w wieku 60+ stanowią 25 proc. mieszkańców.

Laura Starowiejska tłumaczy, że samych osób z rocznika 1946 jest w Krośnie 470. W projekcie założono minimum 125 wizyt, ale niewykluczone, że będzie ich więcej. Dodaje, że w Trondheim w Norwegii jest cała sieć wsparcia dla seniorów - w każdej dzielnicy działa centrum aktywności, organizowane są zajęcia, a w ramach programu miejskiego każdy starszy mieszkaniec jest objęty teleopieką.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.