Kadrowe roszady w spółkach SP po zgodzie ministra i akceptacji premiera

0 0

• Rząd chce, aby spółki SP były nadzorowane i zarządzane merytorycznie przez poszczególnych ministrów.
• Premier będzie mieć jednak wgląd w kadry.  -Akceptacja tych kadr na zasadzie kontrasygnaty - tak sobie to wyobrażam - mówi szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

Jak wyjaśnił na konferencji szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk, rząd chce, aby spółki SP były nadzorowane i zarządzane merytorycznie przez poszczególnych ministrów, "zgodnie z ich branżą i zainteresowaniem".

"Ale jednocześnie oprócz tego merytorycznego upoważnienia do wykonywania praw własności do tych spółek przez poszczególnych ministrów branżowych, chcemy zbudować, myślę, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pod bezpośrednim nadzorem pani premier, takie ciało, które będzie miało możliwość bezpośredniej kontroli, nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa już nie merytoryczny, tylko bardziej finansowy, ale też również m.in. w ramach tego podmiotu chcemy powołać, tak to nazwijmy, jakąś radę ds. spółek. Chodzi o to, aby też taka rada mogła akceptować, nominować kandydatów do ciał zarządzających, czyli do rad nadzorczych i do zarządów" - powiedział Kowalczyk.

Jak wskazał, jeśli chodzi o sposób zarządzania i nadzoru ze strony premier, to nie będzie to bezpośrednie zarządzanie spółkami.

"Natomiast wgląd w kadry i akceptacja tych kadr na zasadzie kontrasygnaty - tak sobie to wyobrażam. Czyli uzgodnienia ministra branżowego, który zarządza, ale jednocześnie też dla pewności, żeby kadry były odpowiednie, również kontrasygnata tej instytucji nadzorującej" - tłumaczył.

Według Kowalczyka praktyczna likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa nastąpi w pierwszym kwartale 2017 roku, po wcześniejszym uchwaleniu, do końca tego roku, ustaw regulujących nowy sposób zarządzania spółkami Skarbu Państwa. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.