Jacek Kapica będzie nowym szefem MSW?

Jacek Kapica, szef Służby Celnej po wakacjach prawdopodobnie zastąpi Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisku ministra spraw wewnętrznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Kapica będzie nowym szefem MSW?

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

16 lip 2014 8:21


Jak dowiedział się „Nasz Dziennik", premier Donald Tusk nie będzie dalej bronił Bartłomieja Sienkiewicza i dymisja ministra jest już przesądzona. Na Tuska w sprawie dymisji Sienkiewicza - według gazety - naciskało między innymi koalicyjne Polskie Stronnictwo Ludowe.

Do końca sierpnia koalicja dała sobie czas na wyjaśnienie tego, kto i w jakim celu nagrywał polityków i wysokich urzędników państwowych.

Zatem zmiana w MSW szykuje się po wakacjach. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że nowym szefem resortu zostanie Jacek Kapica, wiceminister finansów, szef Służby Celnej.

Pozycja wiceministra Kapicy jest większa, niż to się może wydawać na pierwszy rzut oka.

- Kapica jest nadinspektorem celnym, czyli jednogwiazdkowym generałem, a więc jak najbardziej nadaje się do nadzorowania policji i innych służb mundurowych podległych MSW - żartuje w rozmowie z „ND" jeden z posłów Platformy Obywatelskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bolo 2014-08-27 14:59:10

nie!!! tylko nie on!!!

gosc 2014-07-16 20:44:38

Jest tylko tzw. "generałem", Služba Celna nie jest služba mundurowa, m.in dzięki temu panu

celnik 2014-07-16 09:25:23

Szkoda że "generał" nie przeszedł drogi służbowej i awansów tak jak powinien! Cała SC na czele z "generałem" to jedna wielka szopka!