Dziś powołany zostanie nowy Komendant Główny Policji

W środę rano (15 kwietnia) minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze tego dnia o godz. 10.30 zostanie powołany nowy Komendant Główny Policji. Według jego słów kandydatura została uzgodniona z szefową rządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dziś powołany zostanie nowy Komendant Główny Policji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 kwi 2016 8:22


"Dziś zostanie powołany Komendant Główny Policji. To wyższy oficer, policjant, który przystąpił do policji już po przełomie (1989), a więc nie ma za sobą bagażu PRL-owskiego. To oficer, który jest doświadczony, który daje gwarancję tego, że zmiany w policji, które przeprowadzam, będą dalej kontynuowane" - podkreślił w TVP Info szef MSWiA.

Dopytywany, minister Błaszczak nie chciał zdradzić, czy będzie to Jarosław Szymczyk.

Jak podał portal tvn24.pl, jeszcze dziś nadinspektor (policyjny odpowiednik stopnia generała) Jarosław Szymczyk, wprowadzony zostanie do centrali policji przez ministra spraw wewnętrznych.

Szymczyk jest szefem śląskiej policji.

Naprawiamy to, co popsuto

Błaszczak podkreślił, że istotne jest, by przed lipcowymi wydarzeniami w Polsce, o międzynarodowej skali, na czele polskiej policji stał dobry komendant. "Te wydarzenia powinny być przygotowywane systematycznie przynajmniej od dwóch lat. No i niestety nie były przygotowywane za poprzedniego rządu tak, jak przygotowywane być powinny. (...) My naprawiamy to, co popsuto. (...) zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie prace trwają" - zaznaczył. Dodał, że choć w tym kontekście ważna jest funkcja Komendanta Głównego Policji, to jednak najważniejszy jest stan tej służby. "Najważniejsze jest to, żeby policja była służbą, żeby policjanci angażowali się w swoje działania" - ocenił.

Podkreślił, że z "kręgu kilku najwyższych oficerów policji" wybrał jednego i przedstawił go premier Beacie Szydło. "Pani premier zaakceptowała propozycję" - podkreślił.

"To jest bardzo przemyślana decyzja i jestem o tym przekonany, że nowy Komendant (Główny) Policji będzie świetnie dowodził, kierował policją" - dodał.

Zaznaczył, że jest to oficer, który przystąpił do policji po 89 roku. "Jest doświadczonym oficerem, wyróżniającym się policjantem. To jest kolejny etap dobrej zmiany. Ale to nie ostatni etap. Dlatego, że te zmiany będą kontynuowane, a przede wszystkim program PiS, program modernizacji służb mundurowych" - mówił.

Docenić funkcjonariuszy

Szef MSWiA pozytywnie ocenił pracę Andrzeja Szymczyka, który od 11 lutego br. pełnił obowiązki Komendanta Głównego Policji. "Jestem wdzięczny za prowadzenie spraw przez ten czas" - powiedział.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.