Dress code może stanowić barierę na linii urzędnik-interesant

0 0
Dress code może stanowić barierę na linii urzędnik-interesant

- Biała koszula, czarna spódnica i marynarka u pań oraz garnitur, koszula i krawat u panów - tak wygląda nieco sztywny strój urzędników w miastach woj. śląskiego. Zdarzają się jednak wyjątki, jak np. w Żorach.

Wojciech Kałuża, wiceprezydent tego miasta, wprowadził tu tzw. casual friday. Oznacza to, że w każdy piątek pracownicy urzędu mogą sobie pozwolić na mniej formalny ubiór. W tym dniu spotkamy w tamtejszym urzędzie pracowników ubranych w koszule w kratkę, zielone sweterki, czy wytarte dżinsy. Nawet wiceprezydent ściąga krawat - czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Czy pomysł casual friday ma szansę zaistnieć w innych miastach? Apeluje o to m.in. Katarzyna Cieślik, pracownica krakowskiego magistratu i blogerka modowa. "Za przykładem Żor powinny pójść inne urzędy w kraju. Kontrolowany luz jest potrzebny, bo poprawia się atmosfera w magistracie i sposób przyjmowania petentów. Sztywny urzędniczy dress code może stanowić barierę na linii urzędnik-interesant" - uważa Cieślik.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Świetny pomysł. Fakt, że urzędnik jest w garniturze czy innym eleganckim stroju, nie powoduje tego, że jest lepiej wyszkolony, czy wykształcony, czy też że jest właściwą osobą na właściwym stanowisku.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.