Czy wójt znajdzie pracę po przegranych wyborach?

Zbliżają się wybory, wraca więc temat urzędników, którzy podlegają ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Czy wójt znajdzie pracę po przegranych wyborach?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)

www.portalsamorzadowy.pl

14 maj 2014 14:11


Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami wójtowi, burmistrzowi, prezydentowi miasta, staroście, wicestaroście, członkom zarządu powiatu oraz marszałkowi, wicemarszałkowi i członkom zarządu województwa, których stosunek pracy został rozwiązany w związku z upływem kadencji, przysługuje odprawa w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Oblicza się go według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

Jednocześnie w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne w art. 7 wskazano, że osoby, które pełniły funkcje wójta, członków zarządów powiatów, członków zarządów województw, nie mogą, przed upływem roku od zaprzestania zajmowania stanowiska lub pełnienia funkcji, być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć u przedsiębiorcy, jeżeli brały udział w wydaniu rozstrzygnięcia w sprawach indywidualnych dotyczących tego przedsiębiorcy.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

REKLAMA