Cięcia dyrektorskich etatów w programie kandydatki na prezydenta Wrocławia

Likwidacja etatów w urzędzie i miejskich spółkach oraz rezygnacja z dużych imprez i kilku inwestycji da kilkaset mln zł oszczędności - uważa kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka. Uzyskane tak środki chce wydać na poprawę życia mieszkańców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cięcia dyrektorskich etatów w programie kandydatki na prezydenta Wrocławia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 wrz 2014 18:24


Przedstawiając swoje plany na konferencji prasowej Stachowiak-Różecka powiedziała, że dokładny program reorganizacji publicznych finansów Wrocławia zaplanowany został na dwie kadencje samorządu.

"Obecnie Wrocław jest tak zorganizowany, że jest to miasto dla bogatych ludzi, których stać na kupienie drogiego biletu na mistrzostwa świata czy spędzanie czasu w rynku. Mój plan jest taki, by zrobić z niego miasto do normalnego życia, gdzie dobrze i wygodnie będzie się żyło wszystkim" - mówiła Stachowiak-Różecka.

Kandydatka PiS przedstawiła szczegółowy plan organizacyjnych zmian, który przewiduje m.in. zmniejszenie zatrudnienia na dyrektorskich etatach w urzędzie oraz spółkach komunalnych, rezygnację z organizacji igrzysk sportów nieolimpijskich w 2017 r. oraz z kilku planowanych inwestycji.

Jej zdaniem, likwidacja o połowę etatów dyrektorskich oraz wprowadzenie jednoosobowych zarządów i zmniejszenie składu rad nadzorczych spółek komunalnych pozwoli zaoszczędzić ponad 4,5 mln zł na wynagrodzeniach.

"Kompetencje dyrektorów departamentów pokrywają się przecież z obowiązkami wiceprezydentów miasta. Zmniejszenie zatrudnienia w spółkach komunalnych zmniejszy również ich zadłużenie. Zresztą, skoro tylko jedna z nich, czyli MPWiK, przynosi zysk, to raczej oznacza, że mieszkańcy płacą za wysokie stawki za wodę i ścieki" - argumentowała Stachowiak-Różecka.

W swoim programie proponuje także zaoszczędzenie m.in. 187 mln zł na budowie nowej siedziby Muzeum Współczesnego, 160 mln zł na inwestycji we Wrocławskie Centrum Nauki i zbliżonej kwoty na organizacji igrzysk sportów nieolimpijskich.

Jak podkreśliła Stachowiak-Różecka, za zaoszczędzone w ten sposób ponad 600 mln zł można będzie dokończyć budowę obwodnicy śródmiejskiej, wybudować m.in. 10 żłobków dla dwóch tysięcy dzieci, cztery szkoły dla prawie trzech tysięcy uczniów, cztery baseny oraz poprawić jakość publicznego transportu i rozbudować sieć ścieżek rowerowych.

"Tylko z pieniędzy zaoszczędzonych na dyrektorskich pensjach można opłacić zatrudnienie trenerów w 80 szkołach podstawowych, by również po lekcjach dzieci mogły tam spędzać czas" - mówiła kandydatka PiS.

Czytaj też: Płace pracowników samorządowych powinny być obligatoryjnie waloryzowane

Stachowiak-Różecka od dwóch kadencji jest radną miejską. Szefuje klubowi Prawa i Sprawiedliwości, była też wiceprzewodniczącą rady. Ma 41 lat, ukończyła resocjalizację na Uniwersytecie Wrocławskim, pracuje jako doradca finansowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
PiS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.