Chiny: Ponad 100 tys. urzędników z naganą za rozrzutność

0 0

Od grudnia 2012 roku, gdy władze rozpoczęły walkę z rozrzutnością swych przedstawicieli, naganę otrzymało ponad 100 tys. urzędników.

Ponad 100 tys. chińskich urzędników otrzymało w ciągu dwóch lat naganę za nie dość oszczędne wydatkowanie publicznych pieniędzy - poinformowała antykorupcyjna komisja Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

Z najnowszego comiesięcznego dokumentu Centralnej Komisji ds. Inspekcji Dyscypliny KPCh wynika, że w grudniu 2014 roku nagany udzielono 5340 urzędnikom. Oznacza to, że od grudnia 2012 roku, gdy władze rozpoczęły walkę z rozrzutnością swych przedstawicieli, reprymendę otrzymało dokładnie 102 168 urzędników.

Pod koniec 2012 roku rząd Chin nakazał rozwagę w wydawaniu publicznych środków: zakazano uświetniania roboczych obiadów wykwintnymi daniami i trunkami, przyjmowania kosztownych prezentów, urządzania z rozmachem ceremonii czy korzystania ze służbowych samochodów podczas urlopu. Polecono za to m.in. skrócenie wielogodzinnych narad.

Ponadto ministerstwo finansów zapowiedziało, że rząd będzie zachęcać urzędników do dalszych oszczędności, m.in. poprzez zredukowanie w tym roku o 11,7 proc. rezerw na podróże zagraniczne, służbowe auta i oficjalne przyjęcia.

Staraniom o oszczędzanie państwowych środków towarzyszy forsowana przez prezydenta Chin Xi Jinpinga walka z korupcją na wszystkich szczeblach władzy.

W ostatnich dniach KPCh ogłosiła kampanię mającą na celu poprawienie zachowanie urzędników na szczeblu regionalnym i wyższych, ze szczególnym naciskiem na walkę z nadużyciami władzy i brakiem lojalności wobec rządzącej partii.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • szkoda w naszym kraju to więcej znalazłby PIS

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.