Chiny: Opublikowano listę z nazwiskami 100 urzędników podejrzanych o korupcję

Władze Chin opublikowały listę z nazwiskami 100 wysokich rangą urzędników, którzy uciekli za granicę i są poszukiwani w związku z podejrzeniami o korupcję. Walka z tym zjawiskiem to jeden z priorytetów przywódcy kraju Xi Jinpinga.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chiny: Opublikowano listę z nazwiskami 100 urzędników podejrzanych o korupcję

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 kwi 2015 10:49


Zdjęcia podejrzanych zamieszczono na dwóch stronach anglojęzycznego dziennika "China Daily". Podano ich nazwiska, wiek, miejsca urodzenia, języki, którymi władają oraz przestępstwa, o które są podejrzewani. Najczęściej występujące przestępstwa to łapówkarstwo, malwersacje i oszustwa.

Zajmująca się przeciwdziałaniem korupcji komórka Komunistycznej Partii Chin twierdzi, że Interpol wydał nakazy aresztowania tych stu urzędników. Większość z nich miała uciec do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Chińskie władze ogłosiły dwie operacje o kryptonimach "Polowanie na lisy" i "Sky Net", które mają na celu wyśledzenie zbiegłych z pieniędzmi urzędników i biznesmenów. Są one częścią zakrojonej na szeroką skalę ofensywy prezydenta Xi przeciwko korupcji na wszystkich szczeblach władzy w Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.