Chiny: Opublikowano listę z nazwiskami 100 urzędników podejrzanych o korupcję

0 0

Władze Chin opublikowały listę z nazwiskami 100 wysokich rangą urzędników, którzy uciekli za granicę i są poszukiwani w związku z podejrzeniami o korupcję. Walka z tym zjawiskiem to jeden z priorytetów przywódcy kraju Xi Jinpinga.

Zdjęcia podejrzanych zamieszczono na dwóch stronach anglojęzycznego dziennika "China Daily". Podano ich nazwiska, wiek, miejsca urodzenia, języki, którymi władają oraz przestępstwa, o które są podejrzewani. Najczęściej występujące przestępstwa to łapówkarstwo, malwersacje i oszustwa.

Zajmująca się przeciwdziałaniem korupcji komórka Komunistycznej Partii Chin twierdzi, że Interpol wydał nakazy aresztowania tych stu urzędników. Większość z nich miała uciec do Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Chińskie władze ogłosiły dwie operacje o kryptonimach "Polowanie na lisy" i "Sky Net", które mają na celu wyśledzenie zbiegłych z pieniędzmi urzędników i biznesmenów. Są one częścią zakrojonej na szeroką skalę ofensywy prezydenta Xi przeciwko korupcji na wszystkich szczeblach władzy w Chinach.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.