Centrum Kariery DWUP: Dolnoślązacy chcą zmienić pracę bądź znaleźć nowe kwalifikacje

0 0
Centrum Kariery DWUP: Dolnoślązacy chcą zmienić pracę bądź znaleźć nowe kwalifikacje
Z pomocy Centrów Kariery DWUP korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić pracę bądź grozi im jej utrata (fot.dwup.pl)

Ponad 8,2 tys. Dolnoślązaków myślało o zmianie pracy, bądź szuka swojej nowej ścieżki zawodowej. Tak wynika z podsumowania sześciu miesięcy 2015 r. działalności Centrum Kariery we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy.

Mieszkańcy chcą się przekwalifikowywać

Jednostka Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy pomaga w znalezieniu nowych kompetencji na przykład nauczycielom, którzy muszą pożegnać się z zawodem. Niedawno zaangażowała się również we wsparcie trzech rodzin z Donbasu, które zamieszkały we Wrocławiu.

- Praca naszych doradców polega na badaniu predyspozycji zawodowych, konstruowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz pomocy w poruszaniu się po polskim rynku pracy. To początek drogi, ale jesteśmy dobrej myśli, bo nowi mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mają w sobie dużo zapału - wyjaśnia Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

- Co ważne są chętni do wykorzystania swoich doświadczeń oraz otwarci na naukę nowego - dodaje Kwil-Skrzypińska.

W województwie dolnośląskim działają cztery Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP. Placówki w Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Wrocławiu od stycznia do czerwca 2015 r. udzieliły pomocy w sumie 8.264 osobom.

Najwięcej w CIiPKZ w Wałbrzychu - 3.514 usług poradnictwa i informacji zawodowej. W legnickiej placówce z pomocy skorzystało 2.160 osób, w jeleniogórskiej - 1.626, a we wrocławskiej – 964.

Doradcy zawodowi pomogą określić predyspozycje zawodowe

Doradcy zawodowi oraz psycholodzy na co dzień pomagają określić predyspozycje zawodowe za pomocą testów i przeprowadzonej rozmowy.

- W trakcie działań dokonywany jest bilans umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych. Wszyscy zainteresowani mogą również uzyskać informacje o ścieżkach kształcenia i doskonalenia zawodowego, poznać metody skutecznego poszukiwania pracy, zdobyć informacje o możliwościach pracy w kraju i za granicą, dowiedzieć się o innych instytucjach i organizacjach wspierających działania związane z poszukiwaniem pracy lub założeniem własnej firmy. A to wszystko w jednym miejscu i bezpłatnie - wylicza Aleksandra Jabłońska, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Wrocławiu.

Z pomocy Centrów Kariery DWUP korzystają nie tylko osoby bezrobotne, ale również te, które chcą zmienić pracę bądź grozi im jej utrata. Placówki odwiedzają również Dolnoślązacy, którzy szukają swojej dalszej drogi zawodowej i chcą zmienić kwalifikacje, bądź też decydują się na wybór szkoły.

Jednostki DWUP pomagają także pracodawcom we wspieraniu rozwoju zawodowego pracowników. Porady udzielane są nie tylko na miejscu ale również w ramach poradnictwa na odległość.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.