CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich przedsiębiorstw w Łomży

• Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłego dyrektora przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej w Łomży oraz byłego kierownika składowiska odpadów Czartoria.
• Przyjęli 35 tys. ton odpadów po zaniżonych opłatach.
• Łomża ma 13 mln zł strat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich przedsiębiorstw w Łomży

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

11 paź 2016 21:15


Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali byłego dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży oraz byłego kierownika Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Czartoria w Miastkowie.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że urzędnicy, działając wspólnie i w porozumieniu, spowodowali powstanie szkody wielkich rozmiarów w mieniu miasta Łomża w łącznej kwocie ok. 13 mln zł.

W 2011 i 2012 r. zawarto umowy z zewnętrznymi firmami na usługi w zakresie składowania i unieszkodliwienia odpadów po zaniżonych opłatach, działając tym samym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez te firmy, na szkodę swoich przedsiębiorstw i miasta Łomża. Od dwóch spółek przyjęto w ten sposób na składowisko, po zaniżonych cenach, ponad 35 tys. ton odpadów. Poprzez swoje działania oraz przekroczenie uprawnień dyrektor i kierownik doprowadzili także do nałożenia na Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wielomilionowych kar.

Zatrzymani przez białostockich agentów CBA mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Łomży zarzuty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
CBA

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.