CBA skontroluje wydatki na PR, reklamę i doradztwo w Lotosie, Orlenie, PGZ, KGHM i Azotach

0 0
CBA skontroluje wydatki na PR, reklamę i doradztwo w Lotosie, Orlenie, PGZ, KGHM i Azotach
CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach, jakie wpływały do biura, dotyczące tych konkretnych pięciu spółek. (fot.cba.gov.pl)

• Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło procedurę kontrolną w grupie Lotos, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, grupie Azoty oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
• Kontrola dotyczy wydatków na PR, reklamę i doradztwo.

Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 r.

Jak poinformowało biuro, CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach, jakie wpływały do biura, dotyczące tych konkretnych pięciu spółek. Funkcjonariusze delegatur będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze.

Na początku postępowania CBA chce dokładnie wiedzieć kto - jaki wykonawca, co - przedmiot umowy, w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wynagrodzenia wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu szeroko pojętego marketingu, PR i reklamy. Analizie, oprócz zakresu samych umów, zostanie poddana dokumentacja wykonawcza i rozliczeniowa.

Według informacji przysłanej przez biuro, taki sam zakres kontroli CBA obejmie wszystkie podmioty zależne tych pięciu spółek. To nawet kilkadziesiąt innych firm.

Odpowiednie dokumenty, zawiadomienia CBA o zamiarze wszczęcia kontroli, trafiły do zarządów spółek.

O wszczęciu kontroli w strategicznych spółkach Skarbu Państwa informował w poniedziałek (19 września) koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jak mówił, ministrowie mają przedstawić informacje dotyczące podległych im spółek; mają one wpłynąć do CBA na przełomie września i października. Ponadto spółki mają też być na bieżąco monitorowane.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.