CBA skontroluje wydatki na PR, reklamę i doradztwo w Lotosie, Orlenie, PGZ, KGHM i Azotach

• Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło procedurę kontrolną w grupie Lotos, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, grupie Azoty oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
• Kontrola dotyczy wydatków na PR, reklamę i doradztwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CBA skontroluje wydatki na PR, reklamę i doradztwo w Lotosie, Orlenie, PGZ, KGHM i Azotach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 wrz 2016 12:21


Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 r.

Jak poinformowało biuro, CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach, jakie wpływały do biura, dotyczące tych konkretnych pięciu spółek. Funkcjonariusze delegatur będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze.

Na początku postępowania CBA chce dokładnie wiedzieć kto - jaki wykonawca, co - przedmiot umowy, w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wynagrodzenia wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu szeroko pojętego marketingu, PR i reklamy. Analizie, oprócz zakresu samych umów, zostanie poddana dokumentacja wykonawcza i rozliczeniowa.

Według informacji przysłanej przez biuro, taki sam zakres kontroli CBA obejmie wszystkie podmioty zależne tych pięciu spółek. To nawet kilkadziesiąt innych firm.

Odpowiednie dokumenty, zawiadomienia CBA o zamiarze wszczęcia kontroli, trafiły do zarządów spółek.

O wszczęciu kontroli w strategicznych spółkach Skarbu Państwa informował w poniedziałek (19 września) koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jak mówił, ministrowie mają przedstawić informacje dotyczące podległych im spółek; mają one wpłynąć do CBA na przełomie września i października. Ponadto spółki mają też być na bieżąco monitorowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.