CBA: Pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymana za płatną protekcję

0 0
CBA: Pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymana za płatną protekcję
MS podjęło działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy i wyciągnięcia konsekwencji (fot.ms.gov.pl)

Prokuratura postawiła pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości zarzuty płatnej protekcji, która w zamian za korzyści majątkowe podejmowała się pośrednictwa w "załatwieniu" spraw w resorcie.

"CBA zatrzymało pracownicę Ministerstwa Sprawiedliwości. Prokuratura postawiła jej zarzuty płatnej protekcji, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie" - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Pośrednictwo w zamian za korzyści majątkowe

Jak dodał, wszystko wskazuje na to, że wielokrotnie powoływała się ona na wpływy w resorcie i w zamian za korzyści majątkowe podejmowała się pośrednictwa w "załatwieniu" spraw w MS.

Czytaj też: Rotacje w rządzie: Arłukowicz, Karpiński, Biernat, Sikorski i Gawlik odchodzą. Kto ich zastąpi?

W toku śledztwa ustalono, że "pomoc" dotyczyła spraw związanych z powołaniem na stanowiska komornicze i pozytywnym rozpatrzeniem odwołania po niezdanym egzaminie radcowskim. Kobieta podejmowała się także pośrednictwa przy zdawaniu egzaminu adwokackiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Wcześniej agenci CBA zatrzymali w związku z tą sprawą dwóch mężczyzn. Obaj powoływali się na wpływy w Ministerstwie Sprawiedliwości, obiecali m.in. "załatwienie" przejęcia rewiru po jednym ze zmarłych komorników w województwie lubelskim. Mają zarzuty korupcyjne.

Ministerstwo wyciągnie konsekwencje

Rzeczniczka resortu sprawiedliwości Patrycja Loose w komunikacje napisała, że MS podjęło działania zmierzające do wyjaśnienia sprawy i wyciągnięcia konsekwencji.

"Wstępne wyniki kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w Ministerstwie Sprawiedliwości w zakresie prowadzenia spraw dotyczących powoływania na stanowiska komornicze, przeprowadzania egzaminów zawodowych oraz rozpatrywania odwołań od wyników tych egzaminów, nie potwierdziły faktycznego wpływu zatrzymanego pracownika na sposób procedowania ww. spraw, a tym samym ich załatwienia" - poinformowała.

Dodała, że pracownik, któremu - zgodnie z komunikatem Centralnego Biura Antykorupcyjnego - przedstawiono zarzut płatnej protekcji, nie jest zatrudniony w komórce organizacyjnej właściwej w tego typu sprawach.

Loose poinformowała, że zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, pracownik tymczasowo aresztowany jest zawieszony w obowiązkach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.