Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

Pracował w ZUS 10 lat zanim zdecydował się odejść. Przez ten czas jego wynagrodzenie wzrosło do 2280 zł brutto miesięcznie.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 sty 2014 15:28


Według byłego urzędnika, 80 proc. zatrudnionych w ZUS-ie otrzymuje wynagrodzenie w podobnej wysokości. Dziś zarabia już na własnej działalności, a pieniądze odkłada w prywatnym funduszu emerytalnym.

Urzędnik, który w strukturach ZUS tkwił od 2003 r. do września 2013 r., opowiedział o swoim doświadczeniu pracy w tej instytucji użytkownikom serwisu Wykop.pl. Odparł zarzuty internautów, że w ZUS-ie pracę można dostać tylko po znajomości, ponieważ sam jest przykładem osoby, która dostała się tam poprzez urząd pracy, na staż.

Nie zaprzecza jednak, że nepotyzm w ZUS-ie nie istnieje. Trudno jednak określić jego skalę. W oddziale, w którym pracował, zatrudnionych było 1800 osób - trudno więc, aby wszyscy byli rodziną.

Co z zarobkami? Większość pracowników zarabia od 2 tys. do 2,4 tys. zł brutto miesięcznie. Ich budżet zasilany jest jednak dodatkowo co kwartał - nagrodami w wysokości od 300 do 700 zł. Zasady ich przyznawania? Zależne od wielu czynników - powiedział były urzędnik.

W oddziale, w którym pracował wypowiadający się na forum eks-urzędnik, zlikwidowano stanowiska kierownicze. Pozostał naczelnik wydziału - ten zarabia ok. 5,5 tys. zł brutto.

Urzędnik dodaje, że takiej pracy nie życzy nawet najgorszemu wrogowi. Często nie przyznawał się też przed znajomymi gdzie pracuje, bo było mu wstyd - miejsca pracy i zarobków.

Na pytanie jednego z internautów, ile godzin dziennie poświęca się w ZUS-ie na plotki i picie kawy, odpowiedział: "Zależy od wydziału, akurat w tym, w którym ja byłem, wskazane było posiadanie pampersa".

Dlaczego odszedł? Nie odpowiadała mu atmosfera, zarobki, statystyki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i mnóstwo... małomiasteczkowych kobiet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

93 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zdesperowany 2017-01-27 14:09:06

Rządzą konfidenci oczywiście, przepraszam

zdesperowany 2017-01-27 13:56:48

Pracownik, jeszcze, stracona nadzieja że coś się zmieni na lepsze, prawie 14lat stażu w tym zakładzie pensja 2500 brutto. Wnioski - szukam innej pracy, rządzą konkubenci i dupolizy , nie ma koleżeństwa w większości, w łyżce wody za 5 zł jeden drugiego by utopił, przełożeni szkoleni sa z przeciwdzialaniu mobingowi a stosują go na codzien, przylepiaja łatki z opinią o danej osobie i choćbyś staną na rzęsach nie zmienią zdania, no chyba że zaczniesz tańczyć jak ci zagrają, delikatnie to ujmując, zapraszam chętnych na pokoje celem picia kawy, rotacja jest coraz większą więc szansę na każdy...

ana 2017-01-17 20:44:25

A co powiecie na to, że pracownicy Zakładu leczą się u psychiatry?

REKLAMA