Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

Pracował w ZUS 10 lat zanim zdecydował się odejść. Przez ten czas jego wynagrodzenie wzrosło do 2280 zł brutto miesięcznie.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 sty 2014 15:28


Według byłego urzędnika, 80 proc. zatrudnionych w ZUS-ie otrzymuje wynagrodzenie w podobnej wysokości. Dziś zarabia już na własnej działalności, a pieniądze odkłada w prywatnym funduszu emerytalnym.

Urzędnik, który w strukturach ZUS tkwił od 2003 r. do września 2013 r., opowiedział o swoim doświadczeniu pracy w tej instytucji użytkownikom serwisu Wykop.pl. Odparł zarzuty internautów, że w ZUS-ie pracę można dostać tylko po znajomości, ponieważ sam jest przykładem osoby, która dostała się tam poprzez urząd pracy, na staż.

Nie zaprzecza jednak, że nepotyzm w ZUS-ie nie istnieje. Trudno jednak określić jego skalę. W oddziale, w którym pracował, zatrudnionych było 1800 osób - trudno więc, aby wszyscy byli rodziną.

Co z zarobkami? Większość pracowników zarabia od 2 tys. do 2,4 tys. zł brutto miesięcznie. Ich budżet zasilany jest jednak dodatkowo co kwartał - nagrodami w wysokości od 300 do 700 zł. Zasady ich przyznawania? Zależne od wielu czynników - powiedział były urzędnik.

W oddziale, w którym pracował wypowiadający się na forum eks-urzędnik, zlikwidowano stanowiska kierownicze. Pozostał naczelnik wydziału - ten zarabia ok. 5,5 tys. zł brutto.

Urzędnik dodaje, że takiej pracy nie życzy nawet najgorszemu wrogowi. Często nie przyznawał się też przed znajomymi gdzie pracuje, bo było mu wstyd - miejsca pracy i zarobków.

Na pytanie jednego z internautów, ile godzin dziennie poświęca się w ZUS-ie na plotki i picie kawy, odpowiedział: "Zależy od wydziału, akurat w tym, w którym ja byłem, wskazane było posiadanie pampersa".

Dlaczego odszedł? Nie odpowiadała mu atmosfera, zarobki, statystyki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i mnóstwo... małomiasteczkowych kobiet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

78 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zusica 2016-10-22 19:45:44

Wszyscy co tu piszą mają rację można się dostać do zus bez znajomości jak również i po znajomości ale po co się tam pchać jeśli można się tylko nerwicy dorobić z poza tym same stare biurwy siedzą bo młodzi mają inne pomysły na życie.

BYŁY PRACOWNIK ZUS 2016-10-07 18:42:11

Praca w tym miejscu od 2011 r. to największy koszmar jaki przeszłam w swoim życiu. Wyścig szczurów i donosiciele na każdym kroku. Choć przechodziłam ciężką chorobę i prosiłam o przeniesienie na łatwiejsze stanowisko pracy, to po prostu mnie zwolniono po 15 latach pracy. Osoby, które uważałam za przyjaciół okazały się zwykłymi szubrawcami. Tu życzę im wszystkiego dobrego, bo teraz wiem że żyję.

były pracownik 2016-08-12 20:04:21

Co do wysokości zarobków, to prawda. Można się do ZUSu dostać bez znajomości, tylko trzeba być najlepszym. w ZUSie nie ma czasu na plotki i kawę. Nie ma czasu do łazienki wyjść, bo jest taki nawał pracy. Powinni albo więcej płacić, albo zmniejszyć obciążenie pracą, bo naprawdę będzie kiepsko. Atmosfera jest średnia wg mnie ze względu na to, że pracują tam głównie starsze kobiety, wieloletni pracownicy.