Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

Pracował w ZUS 10 lat zanim zdecydował się odejść. Przez ten czas jego wynagrodzenie wzrosło do 2280 zł brutto miesięcznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Były pracownik ZUS: takiej pracy nie życzę największemu wrogowi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 sty 2014 15:28


Według byłego urzędnika, 80 proc. zatrudnionych w ZUS-ie otrzymuje wynagrodzenie w podobnej wysokości. Dziś zarabia już na własnej działalności, a pieniądze odkłada w prywatnym funduszu emerytalnym.

Urzędnik, który w strukturach ZUS tkwił od 2003 r. do września 2013 r., opowiedział o swoim doświadczeniu pracy w tej instytucji użytkownikom serwisu Wykop.pl. Odparł zarzuty internautów, że w ZUS-ie pracę można dostać tylko po znajomości, ponieważ sam jest przykładem osoby, która dostała się tam poprzez urząd pracy, na staż.

Nie zaprzecza jednak, że nepotyzm w ZUS-ie nie istnieje. Trudno jednak określić jego skalę. W oddziale, w którym pracował, zatrudnionych było 1800 osób - trudno więc, aby wszyscy byli rodziną.

Co z zarobkami? Większość pracowników zarabia od 2 tys. do 2,4 tys. zł brutto miesięcznie. Ich budżet zasilany jest jednak dodatkowo co kwartał - nagrodami w wysokości od 300 do 700 zł. Zasady ich przyznawania? Zależne od wielu czynników - powiedział były urzędnik.

W oddziale, w którym pracował wypowiadający się na forum eks-urzędnik, zlikwidowano stanowiska kierownicze. Pozostał naczelnik wydziału - ten zarabia ok. 5,5 tys. zł brutto.

Urzędnik dodaje, że takiej pracy nie życzy nawet najgorszemu wrogowi. Często nie przyznawał się też przed znajomymi gdzie pracuje, bo było mu wstyd - miejsca pracy i zarobków.

Na pytanie jednego z internautów, ile godzin dziennie poświęca się w ZUS-ie na plotki i picie kawy, odpowiedział: "Zależy od wydziału, akurat w tym, w którym ja byłem, wskazane było posiadanie pampersa".

Dlaczego odszedł? Nie odpowiadała mu atmosfera, zarobki, statystyki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i mnóstwo... małomiasteczkowych kobiet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

REKLAMA

104 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Miron S. 2017-07-20 17:33:42

Niestety w moim oddziale moim kierownikiem wydziału jest zakompleksiony gosciu, który wyzywa się i stosuje mobbing przy byle okazji. Ale nie do ruszenia mimo , że wiele osób już zgłaszało go o mobbing. Nikt z tym NIC nie robi a ludzie cierpią,.

Mania 2017-07-14 22:59:27

Witam. Z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odeszłam po 22 latach pracy (starszy inspektor).To o czym czytam w komentarzach jest niestety smutną prawdą. Praca wykańczała mnie psychicznie.Traktowanie ludzi przedmiotowo. Co rano nerwy i ściśnięty żołądek. Obecnie pracuję w innej firmie i wstaję z przyjemnością do pracy. Większość z osób jeśli miałaby taką możliwość odeszłaby z pracy w ZUS z dnia na dzień. Proszę nie pisać ,że jak źle to zwolnić się z pracy.Każdy Nas ma rodziny, zobowiązania.Proszę uwierzyć w siebie.Mnie się udało. Życzę powodzenia :)

Pracownik 2017-07-10 22:27:35

10 letni staz 2300brutto starszy specjalista. Brak podwyzek brak perspektyw brak na utrzymienie rodziny nędza jednym slowem. A w pracy mobbing i poustawiani kierownicy. ..bez szkół bez wykrztałcenia same tępe ogry! Kto sie szanuje odchodzi....