Była prezes NFZ została wiceprezydentem

0 0
Była prezes NFZ została wiceprezydentem

B. wiceminister zdrowia i b. prezes NFZ Agnieszka Pachciarz będzie nowym wiceprezydentem Poznania. Zajmie się polityką zdrowotną, społeczną i mieszkaniową.

Nowa wiceprezydent rozpocznie prace na początku lutego. Jak powiedziała we wtorek na konferencji prasowej, zamierza się skupić m.in. na problemach seniorów.

"Poznań ma największą, spośród wszystkich dużych miast w kraju, populację osób powyżej 65. roku życia. Wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom tej części mieszkańców w zakresie opieki społecznej, zdrowotnej, by to było miasto przyjazne seniorom. Naszym celem powinno być większe skoordynowanie opieki zdrowotnej i społecznej. Bywa tak, że obecnie tej koordynacji brakuje" - powiedziała.

Pachciarz zapowiedziała też, że chce zająć się poprawą funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych w miejskich szpitalach. "Mieszkańcy powinni mieć poczucie, że idą w bezpieczne miejsce i zostanie im tam udzielona szybka i dobra pomoc. W kontekście SOR-ów bardzo ważna jest ich wewnętrzna organizacja, jakość opieki, szybkość reakcji personelu na potrzeby osób, które czekają w poczekalni" - powiedziała.

Prezydent Jacek Jaśkowiak poinformował na konferencji, że zaproponował Pachciarz objęcie fotela wiceprezydenta "mając na względzie jej doświadczenie w bardzo trudnym i ważnym z punktu widzenia polityki miasta obszarze służby zdrowia".

"Wspólne decyzje co do powołania Agnieszki Pachciarz zostały podjęte znacznie wcześniej, wstrzymywaliśmy sie z ich ogłoszeniem, by nie wprowadzać emocji w obecnym miejscu pracy przyszłej wiceprezydent" - powiedział Jaśkowiak.

Agnieszka Pachciarz ma 42 lata, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szefowała placówkom medycznym w Słupcy i w Pleszewie.

W marcu 2012 roku została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia. Trzy miesiące później została prezesem NFZ. W grudniu 2013 roku została odwołana z tej funkcji. Obecnie jest prezesem Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.

Pachciarz będzie czwartym wiceprezydentem Poznania. Dołączy do już pracujących Mariusza Wiśniewskiego, Jakuba Jędrzejewskiego i Mariusza Wudarskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.