BCC, Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy: 66 urzędów zostało nagrodzonych

• Business Centre Club rozstrzygnął konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2016.
• Tytuł przyjaznego urzędu uzyskało 66 urzędów skarbowych.
• Najwięcej przyjaznych firmom urzędów skarbowych jest w województwie mazowieckim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BCC, Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy: 66 urzędów zostało nagrodzonych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

29 cze 2016 15:10


Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy BCC zorganizowało - przy współudziale resortu finansów - po raz czternasty.

W tym roku najwięcej przyjaznych firmom urzędów jest w województwie mazowieckim - 13, w zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i śląskim - po 6. Dwa urzędy, Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz Urząd Skarbowy w Łukowie, otrzymały wyróżnienie po raz czternasty z rzędu.

Czytaj też: Prezydent Duda wręczył certyfikaty "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Prezes BCC Marek Goliszewski mówił podczas uroczystości wręczenia wyróżnień szefom wskazanych urzędów skarbowych, że fiskus i przedsiębiorcy mają wspólny cel: zasilenie skarbu państwa pieniędzmi. Wskazał, że w interesie firm jest, by w budżecie było jak najwięcej pieniędzy, bowiem być może wtedy podatki będą niższe i mniejsza będzie związana z nimi nerwowość. Goliszewski dodał, że przedsiębiorcy i fiskus mają też wspólne troski.

"Pierwsza to szara strefa. Obejmuje ona dziś ok. 24-25 proc. PKB, co dla nas oznacza nieuczciwą konkurencję w produkcji, usługach, w tym wszystkim, czym zajmują się firmy legalnie płacące podatki, rozliczające się z fiskusem i gwarantujące, że napływ pieniędzy do skarbu państwa będzie stały" - tłumaczył.

Finał 14. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy (fot.bcc.org.pl/R.Baranowski) Finał 14. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy (fot.bcc.org.pl/R.Baranowski)

Dodał, że troską resortu finansów jest natomiast luka w VAT, która wynosi ok. 55 mld zł i luka w CIT - w wysokości 40 mld. "Coś z tym naprawdę trzeba zrobić - wytężoną pracą, kontrolami, ściganiem itd." - mówił. Według niego troską firm jest także prawo podatkowe, które często jest nieprecyzyjne i sprawia trudności w interpretowaniu.

Goliszewski podkreślił, że narzędziem do realizacji wskazanego przez niego celu jest współpraca urzędników i przedsiębiorców, a nie ich konfrontacja. Według prezesa BCC do takiej współpracy coraz częściej dochodzi. Goliszewski dziękował przedstawicielom urzędów skarbowych za to, że negocjują z przedsiębiorcami, korygują ich błędy, pomagają w wyciąganiu firm z kłopotów, podpowiadają, jak powinno wyglądać uczciwe rozliczenie podatkowe.

CZYTAJ DALEJ »

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Podatnik 2016-07-01 00:12:31

Urząd Skarbowy Warszawa Wola był jedynym, który otrzymywał wszystkie certyfikaty. Usunięto Panią Naczelnik US i na jej miejsce umieszczono w ramach "dobrej zmiany" ignorantkę bez dnia pracy na stanowisku kierowniczym. Efekty negatywne już wszyscy odczuli.