Awans w administracji? Tylko dla nielicznych

0 0
Awans w administracji? Tylko dla nielicznych

Chociaż liczba urzędników mianowanych w administracji rządowej powinna rosnąć, to jednak ograniczenia hamują wzrost jakości pracy urzędów.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" w tym roku, podobnie jak w poprzednim, uzyskanie nominacji na urzędnika mianowanego nie będzie łatwe. Główną przeszkodą jest niewielki limit mianowań - tylko 200 osób. W poprzednich latach był on nawet 10 razy wyższy.

Wzrosła również opłata za postępowanie. Za przystąpienie do postępowania kwalifikacyjnego wpłaca się kwotę, która stanowi 35 proc. minimalnego wynagrodzenia o pracę, a ta od stycznia wzrosła do 1680 zł - informuje „GP".

W przypadku kandydata, który ma dwa lata stażu pracy, zgodę na przystąpienie do kwalifikacji musi wydać dyrektor generalny, natomiast ci z trzyletnim stażem nie muszą o nią występować. Wszyscy jednak muszą poinformować o swojej decyzji dyrektora, ponieważ formularz zgłoszenia musi zawierać jego podpis - czytamy na łamach „GP".

Kolejna przeszkodą, którą podaje „GW" jest trudność egzaminu, która wzrosła w ubiegłym roku. W 2013 r. pozytywny wynik na egzaminie uzyskało zaledwie 23,38 proc. Dla porównania w 2012 r. było to 61,9 proc., w 2011 r. - 76,6 proc., a w 2010 r. - 60,1 proc.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.