Audyt: Urząd ds. Kombatantów był "osobistym biurem podróży"?

• Audyt rządu PO-PSL wykazał, że Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, pełnił rolę "osobistego biura podróży byłego szefa urzędu i pracowników jego gabinetu".
• W latach 2014-2015 mieli oni odbyć ponad 40 podróży służbowych - m.in. do Australii czy Maroka.
• - Wszystkie moje służbowe wyjazdy zagraniczne były jak najbardziej uzasadnione - napisał w oświadczeniu Jan S. Ciechanowski, były szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Audyt: Urząd ds. Kombatantów był "osobistym biurem podróży"?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (bad)/AT

13 maj 2016 12:13


W środę (11 maja), w trakcie audytu, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, mówiła w Sejmie m.in. o działalności Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Czytaj też: Audyt tylko zaognił atmosferę

- Kontrola, którą przeprowadziliśmy w styczniu tego roku, wykazała, że urząd pełnił de facto rolę osobistego biura podróży byłego szefa urzędu i pracowników jego gabinetu - wyjaśniła minister Rafalska.

W latach 2014-15 odbyli oni ponad 40 podróży, m.in. do Australii, Nowej Zelandii i Maroka. Zdaniem minister, nie znajdowały one żadnego merytorycznego uzasadnienia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kaziu 2016-05-16 16:23:15

Prywata i pogarda, tak rządziła się warszawka. Teraz spodziewam się,ze takich bezczelnych wyłudzeń z budżetowej kasy juz nie bedzie , a jak bębą to od razu na szafot !