Akcja #Misiewicze, Petru: 227 osób ze spółek Skarbu Państwa powinno zostać zwolnionych

0 0

• Akcja #Misiewicze będzie nadal trwała.
• Na razie jest lista 227 osób zatrudnionych w spółkach Skarbu Państwa dzięki powiązaniom z PiS.
• Te osoby powinny zostać zwolnione - stwierdził na konferencji prasowej lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

W poniedziałek Nowoczesna rozpoczęła ogólnopolską akcję o nazwie #Misiewicze, która polegała na ujawnieniu listy osób, które - według Nowoczesnej - dostały posady w spółkach Skarbu Państwa wyłącznie dzięki rekomendacji PiS.

"Rozpoczęliśmy tę akcję kilka dni temu, by pokazać jak bardzo sitwa PiS-owska ogarnęła spółki Skarbu Państwa. Dostajemy dużo informacji z Polski, z różnych miejscowości o tym, gdzie pojawiają się kolejni Misiewicze" - powiedział Petru.

Dodał, że Nowoczesna otrzymała ponad 600 nazwisk "Pis-owskich nominatów, którzy zupełnie nie nadają się na te stanowiska". Zaznaczył, że po weryfikacji tych informacji pozostało 227 osób, które "nie mając kompetencji, będąc wyłącznie znajomymi PiS, albo byłymi radnymi lub posłami dostali intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa".

"Zbieramy te informacje dalej, ta akcja będzie trwała. Mamy nadzieję na jakiś skutek, że część tych osób zostanie zwolnionych, albo wszystkie" - powiedział szef Nowoczesnej.

Petru zaapelował jednocześnie, by Polacy zgłaszali do Nowoczesnej kolejne przypadki tego typu "skandalicznych zachowań". Poinformował przy tym, że w środę w południe zostanie uruchomiona w tym celu specjalna strona internetowa.

"Jutro o godz. 12. tę stronę uruchamiamy po to, aby była pełna informacja z kraju. Przecież nie wszystkich Misiewiczów jeszcze znaleźliśmy. Jestem przekonany, że jest tego znacznie więcej" - stwierdził szef Nowoczesnej.

"Ważne jest, by wszyscy Polacy zaangażowali się w tę akcję, by tego typu działania napiętnować. Inaczej nie zwalczymy tego typu nepotyzmu, kumoterstwa, sitwiarstwa, które w tym momencie, za rządów PiS ma miejsce" - dodał.

Petru przyznał, że za poprzednich rządów podobne sytuację też miały miejsce, ale - jak ocenił - "chyba nigdy w historii nie było tylu Nikodemów Dyzmów w spółkach Skarbu Państwa".

Akcja Nowoczesnej nawiązuje do sprawy Bartłomieja Misiewicza. Na początku września 26-letni Misiewicz, rzecznik MON i szef gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza, został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która podlega MON; krótko po ujawnieniu tej informacji media podały, że Misiewicz zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej spółki Energa Ostrołęka. Media (m.in. "Rzeczpospolita") podawały na początku września, że Misiewicz nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych i nie posiada także ukończonych studiów wyższych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.