Administracja mnoży stanowiska obsługi

0 0
Administracja mnoży stanowiska obsługi

Urzędy nie oszczędzają na własnej obsłudze. W kancelarii premiera sprzątaczka przypada na 10 urzędników. Zdarza się również, że na jeden urząd przypada kilkadziesiąt osób zatrudnionych jako kierowcy i konserwatorzy.

Z sondy „Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że do obsługi 38 komórek organizacyjnych Ministerstwa Finansów zatrudnionych jest 59 osób. Dodatkowo w sekretariatach ministra, sekretarzy i podsekretarzy pracuje łącznie kolejnych 21 takich osób. Podobnie jest, jeśli chodzi o konserwatorów, kierowców i sprzątaczki.

Jak podaje „DGP" korzystanie z usług firm zewnętrznych jest znacznie tańsze, niż utrzymywanie na etacie personelu pomocniczego. Tylko nieliczne urzędy korzystają z outsourcingu usług porządkowych.

W głównej siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego pracuje aż 13 sprzątaczek, a 44 na podległych jednostce przejściach granicznych - pisze "DGP".

- Nie chcieliśmy, aby w budynkach sąsiadujących z Rosją przebywały przypadkowe osoby z firmy sprzątającej. A w centrali korzystaliśmy z outsourcingu i się nie sprawdził - wyjaśnia dla „DGP" Marek Reda, dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.