500 zł na dziecko: Przeszkolono ponad 3,7 tys. pracowników w zakresie programu 500 plus

0 0
500 zł na dziecko: Przeszkolono ponad 3,7 tys. pracowników w zakresie programu 500 plus
Rafalska przypomniała, że projekt ustawy wprowadzającej program "Rodzinna 500 plus" był szeroko konsultowany (fot.twitter.com/MRPiPS_RP)

• Samorządowcy mogą liczyć na pomoc ministerstwa przy wdrażaniu programu 500 plus.
• Przeszkolonych w zakresie programu zostało ponad 3,7 tys. pracowników samorządowych.
• Program "Rodzina 500 plus" dla średnich miejscowości i gmin ma charakter prorozwojowy.

Możecie państwo liczyć na wsparcie resortu w rozwiązywaniu problemów związanych z programem 500 plus, czy one będą natury interpretacyjnej, prawnej czy nawet organizacyjnej - zapewniała samorządowców minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W KPRM zorganizowano w poniedziałek (14 marca) spotkanie na temat stanu przygotowań samorządów do startu programu. Wzięli w nim udział m.in. premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz wojewodowie i prezydenci miast.

Rafalska kolejny raz przypomniała, że projekt ustawy wprowadzającej program "Rodzinna 500 plus" był szeroko konsultowany, m.in. z samorządami, a część tych uwag została uwzględniona w ostatecznym kształcie ustawy.

Czytaj też: Od kwietnia będzie można składać wnioski w programie 500+ przez internet

Minister poinformowała także, że przeszkolonych w zakresie programu zostało ponad 3,7 tys. pracowników samorządowych. Powiedziała, że przekazano także tę część środków, która jest związana z obsługą i wdrożeniem projektu, która wyniosła ponad 61,4 mln zł.

"Mam też odwagę państwu powiedzieć, że zaproponowana przez rząd w ustawie prowizja w wysokości 2 proc. środków przeznaczonych na wypłatę jest dobrą prowizją, żeby nie powiedzieć: bardzo dobrą" - podkreśliła. Dodała, że "w sposób zadowalający powinna wystarczyć na poniesienie pełnych kosztów obsługi wdrażanej w życie ustawy".

Powiedziała, że rozwiązania zaproponowane w ustawie pozwalają samorządom na pewną elastyczność. Wskazała np. na trzymiesięczny okres na wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia. "Chcieliśmy pomóc w ewentualnym rozładowaniu tej dużej ilości wniosków, z którą mogą się spotkać duże samorządy i prezydenci" - mówiła.

Wyraziła przekonanie, że dalsza współpraca resortu, wojewodów i samorządowców nadal będzie się dobrze układać.

Podkreśliła, że pieniądze przekazywane w ramach programu pozostaną wydane w sklepach, punktach usługowych, a znaczna ich część będzie przeznaczona na edukację.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.