wnp.pl

500 zł na dziecko: Poczta Polska partnerem wdrażania Programu Rodzina 500 plus

0 0
500 zł na dziecko: Poczta Polska partnerem wdrażania Programu Rodzina 500 plus
Poczta Polska będzie oferować kilka ułatwień rodzinom, korzystającym za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń (fot.PTWP/Krzysztof Kusz)

Poczta Polska będzie partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we wdrożeniu i obsłudze programu świadczeń Rodzina 500 plus.

Według zarządu spółka jest dobrze przygotowana do sprawnej obsługi nowego zadania, bowiem ma doświadczenia przy wypłatach rent i emerytur, rozwiniętą infrastrukturę i przeszkolonych pracowników.

Poczta Polska może zaoferować także wsparcie przy zbieraniu wniosków przez ponad 2500 miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, a także przez ponad 2500 urzędów miast i gmin.

- Naszym celem jest odciążenie urzędów państwowych i zapewnienie jak najlepszej obsługi rodzinom - komentuje Marek Chibowski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Czytaj też: Praca przy programie 500+. Samorządy zatrudnią kilka tysięcy osób

Spółka będzie oferować kilka ułatwień rodzinom, korzystającym za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń. Ma udzielać m.in. informacji na temat programu, poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu Rodzina 500 plus, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo w 1158 stanowiskach informacyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • To prawda. Pracuje przy okienku i nie wyobrażam sobie tego. Program rusza 1 kwietnia a ja nawet nie zostałam odpowiednio przeszkolona.
 • średniej? -pomyłka- najniższej...
 • poczta polska bierze wszystko co się da... szkoda tych ludzi co tam pracują - bez przerw, w stresie i poniżej średniej krajowej. pp od wszystkiego a jak coś jest od wszystkiego to i do niczego!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.