5 tys. nowych miejsc pracy w Dąbrowie Górniczej? To możliwe

- Podjęliśmy decyzję o budowie drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Tucznawie, które włączone są do Katowickiej SSE. To 250 hektarów, na których jeśli pojawiłby się jeden duży inwestor, wokół powstałyby mniejsze inwestycje, które mogłyby dać do 5 tysięcy miejsc pracy - mówi Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

5 tys. nowych miejsc pracy w Dąbrowie Górniczej? To możliwe

PODZIEL SIĘ


Autor: takto

www.portalsamorzadowy.pl

30 wrz 2014 18:33


- Dla samorządów rynek pracy to dziś jedno z największych wyzwań, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie drogi dojazdowej do naszych terenów inwestycyjnych w Tucznawie, które włączone są do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - powiedział serwisowi Portalsamorzadowy.pl Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej. - To 250 hektarów, na których jeśli pojawiłby się jeden duży inwestor, z całą pewnością wokół powstałyby mniejsze inwestycje, które mogłyby dać od 3,5 do 5 tysięcy miejsc pracy - dodał.

Budowa drogi zakończy się  w październiku. Strefa już czyni działania promocyjne. Miasto promuje grunt na targach inwestycyjnych.

Czytaj też: "Pracownicy wiedzy" wybierają metropolie

- Co ciekawe, teren ten w 2001 roku był typowany przez polski rząd jako miejsce na inwestycje Toyoty i Peugeota. Niestety przegraliśmy z naszymi południowymi sąsiadami, ponieważ Polsce brakowało wtedy ustawy o inwestycjach zagranicznych, a Czesi mogli zaproponować o wiele lepsze warunki - opowiada samorządowiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.