12 tys. osób zajmuje się w Polsce obsługą środków unijnych. Ile sami zarabiają?

0 0
12 tys. osób zajmuje się w Polsce obsługą środków unijnych. Ile sami zarabiają?

Prawie 12 tys. osób na 10,6 tys. etatów w 115 instytucjach pracuje przy przygotowaniu programów i obsłudze funduszy europejskich z perspektywy 2007-2013 - wynika z danych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Osoby do obsługi unijnych środków są zatrudnione w 10 ministerstwach, 16 urzędach marszałkowskich, tyluż wojewódzkich, urzędach pracy, kontroli skarbowej, wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a także 25 innych podmiotach - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna".

Największe zatrudnienie jest w programie Kapitał Ludzki, który ma walczyć z bezrobociem i wykluczeniem społecznym - w sumie pracuje tu 4,1 tys. osób.

Z danych MIR wynika, że średnie wynagrodzenie brutto wynosiło 4767 zł, to po wyłączeniu zarobków kadry kierowniczej – 4282 zł na koniec ubiegłego roku. Były o 61 zł wyższe niż średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, czyli firmach zatrudniających powyżej 9 osób.

Najsłabiej opłacani są pracownicy wojewódzkich urzędów pracy, którzy dostają średnio 3,6 tys. zł miesięcznie brutto (choć tylko od początku 2009 r. ich dochody wzrosły o ok. 600 zł,) przy czym w oszczędnej Małopolsce ich pensja jest jeszcze o 1 tys. zł niższa - czytamy w dzienniku.

Najwięcej zarabiają pracownicy do obsługi środków z UE w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej - średnio ponad 7 tys. zł brutto miesięcznie. W ministerstwach natomiast średni dochód osoby zajmującej się wdrażaniem funduszy UE to nieco ponad 6 tys. zł brutto.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.