Wymyślony w Kielcach system ułatwi pracę zatrudnionych w biurach obsługi klienta

Kielecka firma informatyczna stworzyła oprogramowanie, dzięki któremu znacznie łatwiej dodzwonić się do telefonicznego biura obsługi klienta. Inna aplikacja umożliwia sprawniejsze rozliczanie kosztów bilingów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wymyślony w Kielcach system ułatwi pracę zatrudnionych w biurach obsługi klienta

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 lut 2015 12:04


Platforma Lincall powstała w celu obsługi dużej ilości połączeń przychodzących oraz tzw. kampanii wychodzących. Jedno z tych rozwiązań zostało wdrożone w chińskiej firmie Zycoo, należącej do wiodących na azjatyckim rynku producentów urządzeń telefonii IP i systemów pokrewnych. Wcześniej dla chińskiego partnera kielecka spółka stworzyła już aplikację bilingową CooBills.

Andrzej Szydło, dyrektor działu rozwoju usług firmy Infover, gdzie powstały obie aplikacje, podkreśla innowacyjność zastosowanych w nich rozwiązań. Efektem ma być szybsze łączenie telefonów od klientów - chodzi m.in. o sprawniejsze działanie telefonicznych biur obsługi klienta - zarówno, gdy na infolinię dzwoni klient, jak i wtedy, gdy to firma czy instytucja chce np. przedstawić klientowi swoją ofertę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskich i zaawansowanych mechanizmów dystrybucji połączeń.

Czytaj też: Technologie mobilne w pracy. Ułatwiają ją i przyspieszają

Twórcy oprogramowania przekonują, że złożona z kilku elementów platforma telekomunikacyjna pozwala wyeliminować sytuacje, gdy nie można dodzwonić się do przedsiębiorstwa czy instytucji, na co często narzekają klienci.

"Klient jest automatycznie łączony z właściwą osobą, co optymalizuje obciążenie zasobów ludzkich w firmie. Z kolei rejestracja połączeń umożliwia szybką identyfikację tych klientów, którzy z różnych przyczyn nie zostali obsłużeni i kontakt z nimi w możliwie najkrótszym czasie" - wyjaśnił Szydło.

Zdaniem autorów oprogramowania, ich rozwiązanie ma m.in. tę przewagę nad telefonią komórkową, że umożliwia rejestrowanie wszystkich połączeń przychodzących i wychodzących w centralnym systemie. Dzięki temu szefowie mogą lepiej kontrolować sposób pracy i wydajność pracowników, odpowiedzialnych za rozmowy z klientami.

Wchodzące w skład platformy centrala IP i system Call Center są niezależne od producenta sprzętu, dlatego oprogramowanie może być zainstalowane na dowolnym serwerze i można do niego podłączyć dowolny telefon lub urządzenie z oprogramowaniem umożliwiającym dzwonienie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.