Wyciekły dane niektórych pracowników firmy Snapchat

0 0
Wyciekły dane niektórych pracowników firmy Snapchat
Snapchat to komunikator internetowy, z którego korzysta obecnie 100 milionów aktywnych użytkowników. (fot. pixabay)

Hakerzy wykradli w tym miesiącu dane osobowe niektórych obecnych i byłych pracowników mającej siedzibę w Los Angeles firmy Snapchat.

- W zeszły piątek nasz departament finansowy (zajmujący się wypłatami dla pracowników – PAP) padł ofiarą wyizolowanego ataku phishingowego za pośrednictwem poczty elektronicznej, w którym hakerzy podali się za naszego szefa i poprosili o podanie danych dotyczących wypłat. (…) Niestety e-mail phishingowy nie został wykryty i dane niektórych osób wyciekły na zewnątrz  – napisał Snapchat w komunikacie opublikowanym w poniedziałek (29 lutego).

To nie pierwszy problem serwisu z atakami hakerów. W 2014 roku wykradziono około 200 tys. zdjęć użytkowników. Portal TechCrunch zwraca jednak uwagę, że w tym przypadku sytuacja wygląda inaczej, ponieważ tym razem nie wyciekły dane użytkowników. Firma również przyznała się do winy za całe zajście, natomiast w 2014 roku tłumaczyła, że problem dotyczył nieostrożności osób korzystających z usług serwisu.

Media zwracają uwagę, że hakerzy mogli przejąć m.in. numery ubezpieczeń, kwoty wypłat, adresy, numery kont bankowych itp. Snapchat zapowiedział jednak, że podejmie kroki w kierunku ochrony systemów zabezpieczeń firmy.

Snapchat to komunikator internetowy, z którego korzysta obecnie 100 milionów aktywnych użytkowników, przesyłających między sobą 700 milionów zdjęć i filmów dziennie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.