Wrocławianie zrewolucjonizują rozwiązania IT w HR?

Proponowane przez Polaków rozwiązanie technologiczne może w ciągu kilku lat całkowicie odmienić nie tylko sposób rekrutowania pracowników, ale i przebieg rozwoju ich kariery zawodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocławianie zrewolucjonizują rozwiązania IT w HR?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 sty 2014 9:09


Wielostronicowe, specjalnie drukowane testy kompetencji sprawdzane przez rekruterów, doradców zawodowych czy HR-owców za kilka lat odejdą całkowicie do lamusa. Bardzo szybko zastąpić je może portal i narzędzie w jednym: e-peers. Rozwiązanie to pozwala nie tylko diagnozować kompetencje, ale - co ważne dla firm - rozwijać najbardziej kluczowe perspektywy rozwoju zawodowego pracowników.

Program wymyślony i wdrożony we Wrocławiu, mieście które słynie z ciekawych projektów w branży IT, już niedługo może całkowicie zmienić sposób pracy działów HR. Wszystko dzięki unikatowemu, uczącemu się algorytmowi, analizującemu profil i pozwalającemu na doskonalenie się i zdobywanie wiedzy przez użytkowników portalu.

- Wyjątkową i niesamowitą cechą algorytmu e-peers jest jego zdolność do samodzielnego uczenia się, dzięki wykorzystaniu siły społeczności - mówi Tomasz Tomaszewski, menedżer techniczny produktu i jeden z projektantów algorytmu. - Każdy użytkownik posiada swój unikalny profil, który odzwierciedla jego aktualną sytuacją zawodową. Korzystając z doświadczeń i rekomendacji osób o podobnej specyfice profilu, algorytm może samodzielnie uczyć się i proponować użytkownikom coraz lepsze ścieżki rozwoju kompetencji biznesowych - wyjaśnia.

- Algorytm dobiera najbardziej pasujące do stanowiska pracy kompetencje, ocenia je za pomocą przygotowanego przez profesjonalistów badania i na końcu sugeruje sposób ich rozwoju. Pozwala to użytkownikom niezwykle skutecznie rozwijać kompetencje biznesowe przydatne w codziennej pracy - dodaje.

Są już pierwsze firmy, które korzystały z e-peers jako narzędzia diagnozującego kompetencje swoich pracowników. Wśród nich jest BZ WBK Leasing. - Takie narzędzia jak e-peers są dziś odpowiedzią na zmieniające się potrzeby obszarów związanych z HR. Szczególnie ułatwiają pracę w przypadku rozległej sieci sprzedaży na dużym obszarze geograficznym. Obecnie niezależnie od miejsca możliwe było zbadanie stosunkowo szybko kompetencji 157 pracowników - mówi Marta Żurowska, menedżer ds. rozwoju kompetencji sieci sprzedaży w BZ WBK Leasing.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.