Wideokonferencje na różne sposoby, ale wszystkie w biznesie

0 0
Wideokonferencje na różne sposoby, ale wszystkie w biznesie

O tym, że wideokonferencje umożliwiają wygodny i szybki kontakt na odległość słyszeliśmy już wielokrotnie. O tym, że gwarantują mobilność, oszczędność czasu i kosztów podróży służbowych – również. Do czego jeszcze można wykorzystać je w biznesie?

Jedną z propozycji może być tworzenie komentarzy eksperckich w formie wideowypowiedzi. Tego typu sposób działania to nie tylko pomysł na dzielenie się specjalistyczną wiedzą czy spostrzeżeniami z odbiorcami portali i serwisów intesrnetowych, to również szansa dla firm na podniesienie atrakcyjności swojej strony www.

Zamiast czytać wyczerpujący komentarz, znacznie wygodniej jest go obejrzeć, dodatkowo oszczędzając czas.

Vblog

Wraz z rozwojem blogosfery na popularności zyskuje również vblog, czyli przestrzeń do dzielenia się wszystkim, co dla naszych potencjalnych odbiorców jest ciekawe i ważne, dostępne w formie krótkich filmów. Jak można realizować to wygodnie, nie tracąc na jakości nagrania?

Jedną z możliwości jest wykorzystanie w tym celu właśnie wideokonferencji. Zaawansowane, dostępne na rynku systemy, umożliwiają profesjonalną realizację nagrań i bezpośrednie zapisanie ich w wygodnym formacie, np. mp4.

- W ten sposób przygotowany przez nas wideokomentarz możemy szybko zamieścić w internecie, zyskując tym samym narzędzie promocji, które pomoże w rozbudowie firmowego bloga, strony internetowej czy innego serwisu prezentującego naszą markę - wyjaśnia Jacek Piątkowski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Focus Telecom Polska.

Edukacyjne webinaria i szkolenia

Branżowe, biznesowe, rozwoju osobistego - na rynku szkoleń z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kilkugodzinne lub kilkudniowe seminaria to świetny sposób na zdobycie umiejętności i poszerzenie horyzontów.

Ta forma pozyskiwania wiedzy wymaga jednak od uczestników poświęcenia czasu, na który wielu z nich, ze względu na obowiązki zawodowe, często nie może sobie pozwolić. Stąd coraz większą popularnością cieszą się webinaria - szkolenia na odległość dla kilkunasto-, kilkudziesięcio-, a nawet kilkusetosobowej grupy.

- Wiele firm, stawiających na edukację swoich potencjalnych lub obecnych klientów, przeprowadza tego typu szkolenia. Dlaczego więc nie organizować ich w formie webmeetingu? - mówi Jacek Piątkowski.

- Poza wygodnym sposobem przeprowadzania spotkania, do którego dołączyć mogą osoby bez względu na odległość, zyskujemy również materiał szkoleniowy, z możliwością powielania na innych nośnikach. Dzięki temu w późniejszym czasie webinarium będzie mogła zobaczyć także kolejna grupa odbiorców - wyjaśnia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.