W kilka lat wyparowało 7,6 mln średnio płatnych miejsc pracy

Co się z nimi stało? Wyeliminowała je rozwijająca się technologia. Komputery, maszyny i urządzenia są w stanie zastąpić człowieka. Eksperci alarmują, że znikających miejsc pracy będzie jeszcze więcej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W kilka lat wyparowało 7,6 mln średnio płatnych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/AP/BBC

16 wrz 2013 9:46


Jak wynika z danych Associated Press, od 2008 r. do czerwca 2012 r. w samej Europie zniknęło 7,6 mln średnio płatnych miejsc pracy.

- Im technologia stanie się jeszcze bardziej zaawansowana i będzie głębiej ingerowała w nasze życie, tym kolejne miliony miejsc pracy będzie znikać - mówi dla AP Maarten Goos, ekonomista w Uniwersytetu w Leuven w Belgii. - W Europie zwolnienia w klasie średniej mogą się nawet podwoić - ostrzega.

Czytaj też: Robot zastąpi człowieka na spotkaniach i konferencjach

Skalę problemu obrazują firmy z indeksu Standard&Poor`s 500, które w ubiegłym roku dzięki wykorzystywanej technologii były o jedną trzecią bardziej zyskowne niż na rok przed wielką recesją, ale w tym samym czasie zniknęło z nich aż pół miliona miejsc pracy.

Problem rozlewa się na różne kraje. BBC alarmuje, że w Wielkiej Brytanii w zasadzie nie ma już miejsc do pracy dla klasy średniej. Problem dotyka nawet takie dziedziny jak: prawo, medycyna i rachunkowość.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.