Twoje rekrutacje zawsze „pod ręką”

Jak podają eksperci rynku telekomunikacyjnego, tylko do końca tego roku liczba urządzeń mobilnych na świecie przekroczy liczbę ludności. Mobilne rozwiązania są coraz bardziej doceniane również w życiu zawodowym. Również wśród HR-owców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Twoje rekrutacje zawsze „pod ręką”

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 paź 2013 13:00


Szacuje się, że od początku 2014 roku internauci będą częściej łączyć się z siecią przez telefony niż za pośrednictwem urządzeń stacjonarnych. Niewątpliwie będzie to miało znaczący wpływ na zmiany w obszarze związanym z poszukiwaniem pracy i rekrutacją pracowników, które powoli są już zauważalne. Jak wynika z raportu „The Mobile Recruiting Outlook", przygotowanego na początku tego roku przez firmę Simply Hired, 86% szukających pracy chciałoby w tym celu wykorzystywać właśnie urządzenia mobilne.

Biorąc to pod uwagę, właściciel systemu eRecruiter przygotował jako pierwszy w Polsce aplikację mobilną dla wszystkich swoich klientów. W pierwszej odsłonie jest ona dostępna dla użytkowników systemów operacyjnych Android i można ją już pobrać w Google Play. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona aplikacja na platformy iOS.

Korzystając z wersji mobilnej rekrutujący może m.in.: przeglądać projekty rekrutacyjne, zaglądać do kart kandydatów zawierających odpowiedzi z formularzy, wyszukiwać kandydatów po nazwisku, ocenie czy etapie procesu, na którym się znajdują, opisywać i oceniać kandydatów, dodawać ich do zakładek czy wysyłać wiadomości do kandydatów z poziomu aplikacji.

Dotychczas na rodzimym rynku systemów wspierających rekrutacje (ATS) nie było takiego rozwiązania. - To z całą pewnością przełom na rynku rekrutacji w Polsce, który sprawnie podąża za światowymi trendami. Zarówno rekruterzy, jak i kierownicy liniowi, mają teraz rekrutacje „pod ręką", bez konieczności siedzenia za biurkiem. Aplikacja mobilna eRecruiter posiada to, co niezbędne podczas pracy w systemie rekrutacyjnym - wyjaśnia Marcin Sieńczyk, dyrektor zarządzający eRecruitment Solutions.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.