Technologie w rekrutacji odgrywają coraz większą rolę

0 0

Zmiana w sposobie prowadzenia rekrutacji staje się faktem, szczególnie w grupie dużych firm, wśród których aż 53 proc. korzysta z elektronicznych systemów rekrutacyjnych.

Rosnące zainteresowanie pracodawców elektronicznymi systemami do prowadzenia rekrutacji potwierdzają wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Pracuj przez Millward Brown. Wynika z niego, że aż 40 proc. zapytanych przedstawicieli firm wykorzystuje narzędzia technologiczne do zarządzania rekrutacjami.

Przy czym popularność ATS-ów (Applicant Tracking System) rośnie wraz z wielkością firmy. Najczęściej przy pomocy zaawansowanych technologicznie narzędzi prowadzone są rekrutacje w dużych firmach (53 proc.), prawie jedna trzecia w średnich (31 proc.), a w małych 16 proc. zapytanych przedstawicieli firm wspiera się systemami elektronicznymi poszukując nowych pracowników.

Czytaj też: Prawdziwa rewolucja. Te wynalazki na zawsze odmienią HR

- To zrozumiałe, że chętniej po takie narzędzia sięgają większe firmy o rozbudowanej strukturze, w których wymiana informacji i kontrola nad procesami rekrutacyjnymi jest dużo trudniejsza niż w mniejszych podmiotach. Bardzo często są to podmioty posiadające dedykowane zespoły HR Business Partnerów, dla których platformy rekrutacyjne są nie tylko wsparciem w zarządzaniu całym procesem rekrutacyjnym, ale także w codziennej komunikacji i współpracy z biznesem – komentuje Marcin Sieńczyk, dyrektor zarządzający eRecruitment Solutions.

Czytaj też: 10 technologii, które odbiorą ludziom miejsca pracy

Ogromny postęp w obszarze elektronicznej rekrutacji związany jest z jednej strony z potrzebą szybkiego i skutecznego poszukiwania pracowników, ale również z pojawieniem się nowych pokoleń, które nieco inaczej zachowują się na rynku pracy.

Czytaj też: Trzy najważniejsze trendy technologiczne HR w 2015 r.

- Młodsze pokolenia dużo czasu spędzają wirtualnie, na wybrane stanowisko aplikują coraz chętniej mobilnie i cenią sobie szybką informację zwrotną od pracodawcy. Nowoczesne technologie są naturalnym sprzymierzeńcem dynamicznych zmian na rynku pracy i coraz więcej pracodawców zdaje sobie z tego sprawę. Jestem przekonany, że elektronizacja procesu rekrutacyjnego w Polsce będzie postępować, wzorem Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej – podsumowuje Marcin Sieńczyk.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.