System SAP wspiera procesy twardego HR w Südzucker Polska

Zarządzanie kadrami, czasem pracy i rozliczania listy płac w spółce Südzucker Polska będzie łatwiejsze dzięki systemowi SAP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

System SAP wspiera procesy twardego HR w Südzucker Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 cze 2015 13:15


Firma Gavdi Polska wdrożyła system SAP w obszarze twardego HR w spółce Südzucker Polska, będącej częścią europejskiej grupy Südzucker. Dzięki nowemu rozwiązaniu z zakresu administracji kadrami oraz planowania i oceny czasu pracy, menedżerowie mogą efektywniej zarządzać pracownikami zatrudnionymi w spółce.

Łatwiejsze zarządzanie

W ramach projektu konsultanci firmy Gavdi wdrożyli moduły zarządzania strukturą organizacyjną, administracji kadrami, zarządzania czasem pracy z jego pełną oceną (w tym Pulpit Menedżera Czasu Pracy) oraz rozliczania listy płac. Wdrożenie zostało zrealizowane w oparciu o prekonfigurowane, autorskie pakiety Gavdi – HR Box i TM Box, które pozwoliły przyspieszyć proces realizacji projektu.

Po wdrożeniu kierownicy i mistrzowie w Südzucker Polska mogą korzystać także z samoobsługowego narzędzia do kompleksowego zarządzania czasem pracy podległych im pracowników – Gavdi Time Manager’s Desktop, dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

Wdrożenie rozwiązania z obszaru twardego HR było elementem większego projektu przejścia na system SAP we wszystkich obszarach działalności Südzucker Polska, takich jak finanse, controlling, produkcja czy sprzedaż.

- Decyzja o wdrożeniu systemu SAP podyktowana była m.in. chęcią ujednolicenia procesów ewidencji i przetwarzania danych oraz globalnego raportowania w ramach całej grupy Südzucker. Dzięki temu możliwe było uspójnienie procesów z centralą firmy w Mannheim i innymi europejskimi spółkami, które już wcześniej korzystały z systemu SAP – mówi Anna Sobczak-Lis z Südzucker Polska.

- W zakresie obszaru HR, w którego wdrożeniu wspierała nas firma Gavdi, to dla nas także nowa jakość i możliwość skorzystania z nowoczesnego, elastycznego i skalowalnego rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam ono efektywnie zarządzać kadrami także w miarę rozwoju firmy w przyszłości – dodaje Sobczak-Lis.

Lepsza jakość pracy menedżerów

W ramach projektu konsultanci Gavdi byli odpowiedzialni także za wdrożenie autorskiego rozwiązania eDeklaracje do generowania i elektronicznej wysyłki masowych ilości deklaracji podatkowych pracowników oraz oprogramowania Easy Reporter firmy SpinifexIT, umożliwiającego łatwe raportowanie w obszarze twardego HR. Dodatkowo, zespół Gavdiwdrożył także moduł Travel Management do zarządzania podróżami służbowymi pracowników w systemie SAP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.