Synthos chce lepiej zarządzać pracownikami

Jeden z najważniejszych producentów kauczuku w Europie Grupa Synthos wdrożyła system mHR. Ma ono wspomagać zarządzanie kapitałem ludzkim. Dostawcą systemu jest chorzowska spółka BPSC SA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Synthos chce lepiej zarządzać pracownikami

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

19 lut 2014 12:34


Grupa Kapitałowa Synthos SA jest polską firmą o międzynarodowym zasięgu. To pierwszy w Europie producent kauczuków emulsyjnych oraz wiodący europejski producent polistyrenu do spieniania.

Rozwój spółki w ostatnich latach ma również odzwierciedlenie w sferze zarządzania zasobami ludzkimi. Między innymi w tym celu zarząd spółki podjął decyzję o wykorzystaniu narzędzia informatycznego do zarządzania kompetencjami. Informacje pozyskane z systemu mHR mają służyć wzmacnianiu i pełnemu wykorzystaniu potencjału rozwojowego pracowników Grupy Kapitałowej Synthos.

Wdrożeniem systemu mHR zostali objęci pracownicy z dwóch spółek produkcyjnych Grupy Synthos, zlokalizowanych w Polsce i Czechach. Według Adama Chrobasika, dyrektora personalnego w Synthos, największym wyzwaniem w trakcie wdrożenia systemu mHR było uruchomienie mechanizmu ocen pracowniczych w ramach dwujęzycznej - polskiej i czeskiej - struktury organizacyjnej korporacji.

- Niebagatelną rolę miał w tym przypadku fakt, że specjaliści BPSC wspierali nas zarówno jako doradcy, jak i wykonawcy tego wdrożenia - komentuje Chrobasik.

W ramach systemu mHR realizowany jest cały proces zarządzania kompetencjami - od planowania, poprzez ocenę okresową po działania rozwojowe i ścieżki karier. mHR wspomaga Grupę Synthos również w zarządzaniu strukturą organizacyjną i planowania zasobów ludzkich. Punktem wyjścia wdrożenia był opracowany przez Synthos model kompetencyjny, zaimplementowany przez konsultantów BPSC do systemu mHR.

mHR to system opracowany przez BPSC we współpracy z grupą psychologów, socjologów i specjalistów z firmy Alta. Umożliwia on kompleksową obsługę „miękkiego HR" i obejmuje wszystkie kluczowe zagadnienia, wykraczających poza zakres działania standardowych systemów kadrowo-płacowych. System wykorzystywany jest obecnie w ponad 30 przedsiębiorstwach w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.