Sprzęt od firmy? A może praca na prywatnym?

BYOD, czyli Bring Your Own Device (przynieś swoje własne urządzenie) oznacza zezwolenie pracownikom na korzystanie z prywatnego sprzętu do łączenia się z siecią firmy i wykonywania obowiązków zawodowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sprzęt od firmy? A może praca na prywatnym?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Puls Biznesu

2 kwi 2013 12:45


- Niewątpliwie rozwojowi BYOD sprzyja popularyzacja pracy zdalnej - mówi dla "Pulsu Biznesu" Aleksander Łapiński z firmy Trend Micro.

W wypowiedzi dla "PB" Cezary Piekarski, starszy menedżer w dziale zarządzania ryzykiem Deloitte zauważa, że korzystanie z własnego sprzętu w pracy to zmiana modelu zarządzania danymi w firmie i inny sposób patrzenia na granice środowiska informatycznego w przedsiębiorstwie.

Korzyści? Odpada zakup i serwisowanie firmowego sprzętu, a pracownicy mogą pracować na swoich ulubionych urządzeniach.

Trudniej jednak o bezpieczeństwo danych, więc oszczędność na zakupach komputerów czy tabletów, może się nie opłacić - zauważa "PB".

- Popularyzacja tabletów i smartfonów przyciąga uwagę cyberprzestępców, którzy szczególnie upodobali sobie system Android. W 2012 r. zanotowano około 350 tys. zagrożeń wymierzonych w ten system operacyjny, a prognoza na 2013 r. przewiduje nawet 1 mln zagrożeń. Niestety, badania pokazują, że większość użytkowników w ogóle nie zabezpiecza swojego sprzętu mobilnego - przestrzega Aleksander Łapiński.

Ponadto urządzenia mobilne są bardziej narażone na kradzież lub zgubienie, a wówczas dane firmowe moga trafić w niepowołane ręce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.