Sprzęt od firmy? A może praca na prywatnym?

0 0
Sprzęt od firmy? A może praca na prywatnym?

BYOD, czyli Bring Your Own Device (przynieś swoje własne urządzenie) oznacza zezwolenie pracownikom na korzystanie z prywatnego sprzętu do łączenia się z siecią firmy i wykonywania obowiązków zawodowych.

- Niewątpliwie rozwojowi BYOD sprzyja popularyzacja pracy zdalnej - mówi dla "Pulsu Biznesu" Aleksander Łapiński z firmy Trend Micro.

W wypowiedzi dla "PB" Cezary Piekarski, starszy menedżer w dziale zarządzania ryzykiem Deloitte zauważa, że korzystanie z własnego sprzętu w pracy to zmiana modelu zarządzania danymi w firmie i inny sposób patrzenia na granice środowiska informatycznego w przedsiębiorstwie.

Korzyści? Odpada zakup i serwisowanie firmowego sprzętu, a pracownicy mogą pracować na swoich ulubionych urządzeniach.

Trudniej jednak o bezpieczeństwo danych, więc oszczędność na zakupach komputerów czy tabletów, może się nie opłacić - zauważa "PB".

- Popularyzacja tabletów i smartfonów przyciąga uwagę cyberprzestępców, którzy szczególnie upodobali sobie system Android. W 2012 r. zanotowano około 350 tys. zagrożeń wymierzonych w ten system operacyjny, a prognoza na 2013 r. przewiduje nawet 1 mln zagrożeń. Niestety, badania pokazują, że większość użytkowników w ogóle nie zabezpiecza swojego sprzętu mobilnego - przestrzega Aleksander Łapiński.

Ponadto urządzenia mobilne są bardziej narażone na kradzież lub zgubienie, a wówczas dane firmowe moga trafić w niepowołane ręce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.