Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

0 0
Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

Według raportu „Dziesięć mitów i prawd rynku software’owego w roku 2013” firmy badawczej Forrester Research aplikacje dedykowane, tworzone w oparciu o oczekiwania określonego klienta będą odpowiadać 25,8% tegorocznych wydatków firm na oprogramowanie.

- Bardziej opłacalne jest inwestowanie środków w budowę aplikacji, która spełnia konkretne potrzeby firmy, niż kupno gotowego systemu, który może okazać się nieodpowiedni wobec problemów, z jakimi borykają się działy HR lub szkoleń w firmie - mówi Aneta Gawęcka-Malec, menedżer ds. szkoleń w firmie szkoleniowej Hexcode.

Działy HR i szkoleń to szczególne miejsce w firmie potrzebujące profesjonalnego oprogramowania. Specjaliści od zarządzania personelem są odpowiedzialni za stan osobowy firm, który w przypadku dużych instytucji może obejmować nawet kilka tysięcy pracowników o różnych kwalifikacjach i niejednorodnych wymaganiach niezbędnych na danym stanowisku.

Największą korzyścią dla firm szukających oszczędności jest przede wszystkim kontrola kosztów, która jest możliwa dzięki standaryzacji procesów rejestracji i realizacji szkoleń.

Działy odpowiedzialne za szkolenia mogą wykorzystać aplikacje dedykowane do usprawnienia komunikacji z pracownikami. Dzięki temu zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje szkoleń, które chcieliby odbyć. Skraca się czas działania, ponieważ już jedno kliknięcie może potwierdzać zgodę pracownika na zaproponowane mu uczestnictwo w warsztatach. Ponadto użytkownicy o określonych uprawnieniach stale mają dostęp do baz oferowanych kursów. W efekcie oznacza to, że oferta szkoleniowa jest stale dostępna dla zainteresowanych.

Inne korzyści z dedykowanych systemów płyną ze zgromadzonej historii przebytych szkoleń. Archiwizowanie i łatwy dostęp do danych odbytych przez pracowników kursów pomaga w planowaniu polityki zarządzania kapitałem ludzkim w firmie. Dodatkowo każdy pracownik posiada opisaną historię uczestnictwa w szkoleniach i za pomocą jednego kliknięcia można sprawdzić, czy nie powinien odnowić swoich uprawnień w określonej dziedzinie.

Według danych Forrester Research, w 2013 roku największą popularnością wśród firm cieszyć się będą oprogramowania związane z chmurą (cloud computing), aplikacje mobilne oraz oprogramowanie służące do analizy dużych baz danych. Około jednej czwartej wszystkich tegorocznych wydatków na software będą stanowić inwestycje w specjalizowane oprogramowanie firm.

Jak ustaliła firma badawcza PMR tegoroczne trendy w dziedzinie oprogramowania dla biznesu podyktowane są poszukiwaniem przez firmy oszczędności (34%), wzrostem popularności mobilnego Internetu (26%) oraz względami bezpieczeństwa (23%).

- Dzięki dedykowanym aplikacjom internetowym działy HR mogą poprawić swoją efektywność, a także podnieść ocenę funkcjonowania działu. Zastosowanie centralnego systemu zarządzania szkoleniami wpływa pozytywnie na optymalizację obsługi klienta wewnętrznego - mówi Gawęcka-Malec.

- Ponadto dedykowane oprogramowanie dla działów HR umożliwia m.in. z łatwością zaplanować przyszłe działania w zakresie szkolenia pracowników - podsumowuje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.