Rośnie rola dyrektorów IT w przedsiębiorstwach. Z jakich względów?

Rośnie rola dyrektorów IT w przedsiębiorstwach - nowe technologie powodują, że IT zaczyna stymulować rozwój firm i nie ogranicza się już tylko do roli usługowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rośnie rola dyrektorów IT w przedsiębiorstwach. Z jakich względów?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (WGK)

wnp.pl

21 lis 2014 12:33


Problemy gospodarcze spowodowały, że wiele przedsiębiorstw wprowadziło dokładniejszą kontrolę wydatków i rezygnowało z projektów nie wiążących się bezpośrednio z zyskiem. W przypadku Europy Środkowo-Wschodniej firmy kładą większy nacisk na optymalizację środowisk IT, co w połączeniu z szybszym tempem opracowywania technologii jest źródłem zasadniczej zmiany roli dyrektora ds. informatycznych - dzisiaj ma on nie tylko wspierać rozwój biznesowy i innowacyjność, ale wręcz być ich motorem.

Czytaj też: Rynek IT w Polsce. Dla kogo znajdzie się praca?

Badanie przeprowadzone przez IDC pokazuje, że priorytety strategiczne w regionie na nadchodzący rok to optymalizacja procesów biznesowych, redukcja kosztów oraz poprawa jakości. Dyrektorzy IT są gotowi restrukturyzować swoje środowiska IT, aby lepiej sprostać nowym wyzwaniom. Transformacja oznacza sięganie po rozwiązania chmurowe, mobilność, big data oraz nowoczesne platformy bazodanowe. Strategicznym wsparciem dla przedsiębiorstw ma być tworzenie nowych usług dla klientów przez działy IT.

38 proc. przedsiębiorstw regionu inwestuje w oprogramowanie analityczne klasy BI oraz BA, aby móc łatwiej wskazywać możliwości optymalizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa i procesów.

Czytaj też: Usługi biznesowe potrzebują specjalistów IT. Najlepiej polskich

Ok. 30 proc. szefów IT zaliczyło inwestycje w rozwiązania mobilne do głównych priorytetów. 32 proc. korzysta już ze środowiska chmury prywatnej lub hybrydowej, 16 proc. używa infrastruktury chmury publicznej i/lub aplikacji udostępnianych w chmurze tego typu.

IDC przeprowadziła 200 ankiet z dyrektorami IT oraz dyrektorami generalnymi 180 dużych przedsiębiorstw działających w Europie Środkowo-Wschodniej.

Całość czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
IDC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.