wnp.pl

Robot zastąpi człowieka na spotkaniach i konferencjach

0 0
Robot zastąpi człowieka na spotkaniach i konferencjach

Nie masz czasu wyjechać na konferencję? Wycieczka do fabryki poza zasięgiem? Nie ma problemu, zastąpi Cię robot.

iRobot i Cisco zaprezentowały nowego wideorobota Ava 500 wykorzystującego technologię Cisco TelePresence. Jak to działa? Mobilny robot z ekranem może podążać z innymi uczestnikami spotkania, wysłuchiwać prelekcji, oglądać prezentacje, czy umożliwić rozmowy na odległość z partnerami. Nic nie umknie uwadze, za to nie trzeba udawać się w odległe miejsca.

Technologie tzw. teleobecności i autonomicznej nawigacji, pozwalają osobom pracującym zdalnie na udział w spotkaniach i prezentacjach bez ograniczeń wynikających z konieczności korzystania z dedykowanych pomieszczeń lub specjalnie przygotowanych stanowisk wideokonferencyjnych. Robota można wykorzystać także jako realny awatar na spotkaniach w biurze, czy do obchodu pomieszczeń. Wszystko przygotowano tak, by użytkownik czuł się fizycznie obecny w danym miejscu.

Do tej pory robotów Ava używano jako element stacjonarnego wyposażenia biur. Ale stworzenie mobilnej platformy i dodanie 21,5-calowego ekranu HD pozwala na zastosowanie robota w zupełnie nowych środowiskach - spontanicznie i w ruchu.

Zdalny użytkownik może planować oraz kontrolować pracę robota Ava 500, wykorzystując interfejs dotykowy podobny do stosowanego w tabletach. Wystarczy tylko wskazać palcem na mapie wybraną lokalizację lub wybrać pomieszczenie czy imię pracownika. Po ustaleniu planu zadań robot zostaje automatycznie aktywowany i udaje się we wskazane punkty.

Pokonując drogę od stacji dokującej do wyznaczonego miejsca robot może działać w dwóch trybach: „prywatnym" lub „publicznym" - korzystając z drugiej opcji, użytkownik jest „widziany" i „widzi", może także zatrzymać robota, aby np. porozmawiać ad hoc ze spotkanym kolegą z biura. Po zakończeniu sesji, robot automatycznie wraca do stacji dokującej, aby doładować baterie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.