Prawdziwa rewolucja. Te wynalazki na zawsze odmienią HR

Niektóre z nich wydają się być spełnieniem futurystycznych wizji z przeszłości. Co więcej – część z nich powstała w Polsce. Co je łączy? Fakt, że mogą na zawsze odmienić nasze życie zawodowe.

Autor: Jolanta Miśków 4 mar 2014 7:16

REKLAMA

Łazik Isobar Explorer

W połowie ubiegłego roku w serwisie Pracuj.pl pojawiły się tajemnicze ogłoszenia o naborze na „operatora łazika kosmicznego". Jak się później okazało, był to nowy projekt HR-owy agencji reklamowej Hypermedia Isobar, która postanowiła do rekrutacji wykorzystać opracowanego przez siebie łazika.

- Zbudowaliśmy robota, którym można sterować online, aby umożliwić kandydatom zdalne zwiedzanie naszej firmy - mówi Marcin Zarębski, HR menedżer z Isobar Polska.

Dzięki wykorzystaniu live-streamingu, robot umożliwiał dwustronną komunikację pomiędzy pracownikami Isobaru, a osobą sterującą. Napęd powstał z elementów LEGO NXT i poprzez Bluetooth łączył się z aplikacją Adobe AIR zainstalowaną na tablecie przymocowanym do robota.

Użytkownicy mogli łączyć się i sterować robotem oraz na bieżąco śledzić jego aktywność poprzez dedykowaną mikrowitrynę isobarexplorer.com, przystosowaną także do urządzeń mobilnych. (fot. isobar)


Puls HR Puls HR

Prawdziwa rewolucja. Te wynalazki na zawsze odmienią HR


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.