Powstanie Siri dla rekruterów

Firma HiringSolved zapowiedziała uruchomienie sztucznej inteligencji do wyszukiwania kandydatów, z którą rozmawiałoby się podobnie jak z Siri od Apple.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstanie Siri dla rekruterów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

12 wrz 2016 12:58


HiringSolved, firma zajmująca się wyszukiwaniem pracowników, zapowiedziała uruchomienie „Siri dla rekruterów” – podaje portal Eremedia. Nazwą platformy ma być RAI, czyli Recruiting Artificial Intelligence (ang. Sztuczna Inteligencja Rekrutująca).

Firma pracowała nad RAI przez 5 lat. Podobnie jak Siri od Apple, ma być raczej inteligentnym asystentem, a nie wyszukiwarką. Zamiast zaawansowanych opcji wyszukiwania ma interpretować takie zapytania jak „szukam 10 programistek z doświadczeniem w WordPress w promieniu 10 km od Wrocławia” albo „poprzednie stanowisko inżynierów systemów w Raytheon”. W przyszłości ma także rozumieć polecenia głosowe.

Według komunikatu RAI będzie także automatycznym rozmówcą, a rozmowa z nim będzie przypominać rozmowę menedżera z żywym rekruterem. Np. na pytanie o inżyniera odpowie pytaniem, o jaki rodzaj inżyniera chodzi: budownictwa, procesu, mechaniki?

– Każda gałąź przemysłu wprowadza boty konwersacyjne – mówi dla Eremedia Jeremy Roberts z HiringSolved. – Nasz jest jeszcze melodią przyszłości. Na razie tworzymy go i testujemy, nie jest gotowy do sprzedaży.

– Jeśli to zadziała, mamy sporą szansę na rewolucję w wojnach wyszukiwarek. Najważniejsza tutaj jest prostota. Blackberry i Palm miały smartfony wcześniej niż Apple, ale to Apple wygrało, bo iPhone był prosty i intuicyjny – komentuje Martin Burns z HireClix.

W tej chwili HiringSolved jest agregatem wyszukującym kandydatów w dowolnym języku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.