Polskie firmy stawiają na bezpieczeństwo w sieci

Polskie firmy wciąż wypadają blado na tle zagranicznych koncernów pod względem bezpieczeństwa w sieci, ale jest zdecydowanie lepiej. Wydatki na zapewnienie bezpieczeństwem informacji w cyfrowym świecie wzrosły.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie firmy stawiają na bezpieczeństwo w sieci

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

12 sty 2016 12:44


Firmy doradca PwC przygotowała raport dotyczące bezpieczeństwa w internecie "W obronie cyfrowych granic".

Okazuje się, że wydatki polskich firm na zapewnienie bezpieczeństwa wzrosły do 10 proc. budżetów przeznaczanych na IT. Rok wcześniej na ochronę przed cyberatakami firmy przeznaczały 5,5 proc. budżetów. W niektórych krajach tego typu wydatki wynoszą aż 19 proc. Nic w tym dziwnego, w końcu cyberataki wiążą się z ogromnymi stratami dla firm, zarówno materialnymi, jak też wizerunkowymi. 

Czytaj też: Naga prawda o pracownikach. W sieci obnażają się sami

Zanotowane w Polsce w 2015 roku incydenty naruszenia informacji w 33 proc. przełożyły się na straty finansowe, w 31 proc. na ujawnienie lub modyfikację danych, a w 16 proc. na utratę reputacji. Jak wynika z danych zebranych w raporcie w minionym roku 4 proc. polskich firm w wyniku cyberataków straciło ponad 1 mln zł, a 5 proc. odnotowało przestój w działalności dłuższy niż 5 dni.

Badanie wskazało, że liczba wykrytych incydentów naruszających bezpieczeństwo informacji w firmach, czyli tzw. cyberataków, wzrosła na świecie w porównaniu z poprzednim rokiem o 38 proc., a w Polsce aż o 46 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.