Polskie firmy stawiają na bezpieczeństwo w sieci

0 0
Polskie firmy stawiają na bezpieczeństwo w sieci
W raporcie wskazano, że jedynie 46 proc. firm w Polsce kieruje się jasno zdefiniowanymi formalnymi regułami bezpieczeństwa (fot. pixabay)

Polskie firmy wciąż wypadają blado na tle zagranicznych koncernów pod względem bezpieczeństwa w sieci, ale jest zdecydowanie lepiej. Wydatki na zapewnienie bezpieczeństwem informacji w cyfrowym świecie wzrosły.

Firmy doradca PwC przygotowała raport dotyczące bezpieczeństwa w internecie "W obronie cyfrowych granic".

Okazuje się, że wydatki polskich firm na zapewnienie bezpieczeństwa wzrosły do 10 proc. budżetów przeznaczanych na IT. Rok wcześniej na ochronę przed cyberatakami firmy przeznaczały 5,5 proc. budżetów. W niektórych krajach tego typu wydatki wynoszą aż 19 proc. Nic w tym dziwnego, w końcu cyberataki wiążą się z ogromnymi stratami dla firm, zarówno materialnymi, jak też wizerunkowymi. 

Czytaj też: Naga prawda o pracownikach. W sieci obnażają się sami

Zanotowane w Polsce w 2015 roku incydenty naruszenia informacji w 33 proc. przełożyły się na straty finansowe, w 31 proc. na ujawnienie lub modyfikację danych, a w 16 proc. na utratę reputacji. Jak wynika z danych zebranych w raporcie w minionym roku 4 proc. polskich firm w wyniku cyberataków straciło ponad 1 mln zł, a 5 proc. odnotowało przestój w działalności dłuższy niż 5 dni.

Badanie wskazało, że liczba wykrytych incydentów naruszających bezpieczeństwo informacji w firmach, czyli tzw. cyberataków, wzrosła na świecie w porównaniu z poprzednim rokiem o 38 proc., a w Polsce aż o 46 proc.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.