Połowa mniejszych i średnich firm korzysta z chmury

• W 50 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP wdrożono rozwiązania chmurowe.
• 90 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP pozytywnie ocenia przydatność nowych technologii w codziennej pracy.
• W rozwiązaniach chmurowych cenią łatwy kontakt z innymi pracownikami, a także łatwość przechowywania i przetwarzania danych.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa mniejszych i średnich firm korzysta z chmury

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 11:14


Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Onex Group, rozwiązania chmurowe zostały wdrożone już w co drugiej firmie z sektora MŚP (50 proc.). Co więcej, aż 68 proc. korzystających na co dzień z rozwiązań chmurowych twierdzi, że są one niezbędne lub bardzo przydatne w codziennej pracy, a kolejne 29 proc. wskazało, że są przydatne.

Największymi zwolennikami rozwiązań chmurowych są pracownicy z sektora usług (71 proc. twierdzi, że są niezbędne lub bardzo przydatne). Tylko nieco mniej entuzjastycznie są nastawione osoby pracujące w budownictwie i przemyśle (63 proc. wskazań).

Wśród największych zalet rozwiązań chmurowych przedsiębiorcy wskazali na łatwą komunikację z każdą osobą z firmy (52 proc.), łatwość przechowywania i przetwarzania danych (41 proc.), dostęp do danych na wszystkich urządzeniach mobilnych (38 proc.) oraz możliwość pracy zdalnej (34 proc.).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.