Plusy mobilnych aplikacji w sektorze chemicznym

0 0
Plusy mobilnych aplikacji w sektorze chemicznym

Rynek chemiczny w Europie determinują w ostatnim czasie dwie kwestie: globalizacja produkcji i regulacje dotyczące ochrony środowiska – uważa Jarosław Bukowski, senior sales manager, Aspen Technology Inc. Polskie przedsiębiorstwa chemiczne coraz częściej widzą potrzebę inwestycji w rozwój technologiczny, który usprawnia ich działania operacyjne.

Zdaniem Jarosława Bukowskiego, rozszerzające się granice powodują, że dla niektórych wiodących firm przemysłu chemicznego istnieje cienka linia pomiędzy zyskiem i stratami. Firmy dążące do podniesienia swojej konkurencyjności muszą także uwzględniać politykę energetyczną Unii Europejskiej i przestrzegać przepisy, których przekroczenie karane jest grzywnami.

- Te elementy powodują, że przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań pozwalających im na podniesienie wydajności produkcyjnej i usprawnienie łańcucha dostaw przy jednoczesnym zachowaniu norm ustalonych przez Komisję Europejską - wyjaśnia.

Jarosław Bukowski przekonuje, że podniesienie konkurencyjności będzie w najbliższym czasie istotnym elementem strategii europejskich, w tym także polskich przedsiębiorstw chemicznych. - Widzą one potrzebę inwestycji w rozwój technologiczny, który usprawni działania operacyjne - mówi. - Należy się spodziewać, że przedsiębiorstwa będą sięgać po wszelkie narzędzia, które pozwolą na szybkie osiągnięcie nowego poziomu innowacyjności w procesach produkcyjnych.

Przedstawiciel Aspen Technology jest zdania, że wzrost znaczenia mobilnych aplikacji w produkcji będzie rósł. - Dostęp do wyników produkcyjnych w czasie rzeczywistym daje ogromną przewagę w przemyśle przetwórczym - wyjaśnia. - Im wcześniej zaadaptuje się mobilne technologie, tym szybciej uda się wprowadzać kolejne, nowsze rozwiązania. Zarządzanie informacją dzięki mobilnym aplikacjom pozwoli użytkownikom na wgląd w produkcję 24 godziny na dobę, dostarczając rzeczywistych danych w każdej chwili, przez 7 dni w tygodniu, bez względu na lokalizację.

Jarosław Bukowski zwraca uwagę, że sektory chemiczne i energetyczne generują ogromne ilości danych dziennie. - Technologie mobilne pozwalają na dostęp do nich w każdej chwili - mówi. - Pracownikom skracają czas potrzebny na identyfikację i analizę informacji płynących z procesów produkcyjnych i umożliwiają szybszą korektę w przypadku pojawiających się powiadomień o niepokojących zdarzeniach.

Dzięki nowym rozwiązaniom, osoby pracujące w terenie są w stanie przeglądać informacje z bazy danych przy użyciu telefonów I-Phone, Blackeberry czy systemu operacyjnego Android. - Co najistotniejsze, firmy mają teraz dostęp w czasie rzeczywistym we wgląd do wyników operacyjnych, co stanowi podstawę dla szybszego diagnozowania i podejmowania decyzji - wyjaśnia Jarosław Bukowski. - Należy oczekiwać, że mobilne technologie staną się głównym elementem infrastruktury działań produkcyjnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.