PKP Energetyka wdrożyła nowy system do zarządzania pracownikami

Spółka PKP Energetyka wdrożyła system SAP HCM do rozliczania listy płac, zarządzania strukturą organizacyjną oraz rozliczania delegacji i podróży służbowych. Projekt ujednolicił oraz scentralizował procesy kadrowe wewnątrz spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKP Energetyka wdrożyła nowy system do zarządzania pracownikami

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 wrz 2015 12:28


Projekt wdrożenia systemu realizowany przez firmy SID i Gavdi Polska w PKP Energetyka był podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmował wdrożenie modułu twardego HR w zakresie administracji kadrami, zarządzania czasem pracy, obsługi funduszu socjalnego, zarządzania kompetencjami czy raportowania. Drugi etap obejmował wdrożenie funkcjonalności w obszarze zarządzania kompetencjami, planowania i rozliczania ocen pracowniczych, zarządzania szkoleniami, planowania kosztów osobowych czy planowania zatrudnienia i kosztów pracy.

Teraz PKP realizuje procesy kadrowe w sposób elektroniczny

- W ramach projektu został także rozbudowany portal pracowniczy do realizacji procesów samoobsługi menadżerskiej pracowniczej, co usprawniło kadrowe czynności administracyjne i ograniczyło papierowy obieg dokumentów w firmie – mówi dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w PKP Energetyka.

- Dużym wyzwaniem projektu była pełna integracja systemu z tym już istniejącym w zakresie finansów i kontrolingu. Teraz PKP realizuje procesy kadrowe w jednym środowisku, w sposób elektroniczny. To znaczące usprawnienie, które pozwala zaoszczędzić czas do tej pory poświęcany na generowanie papierowych dokumentów, ich dostarczanie i zatwierdzanie w sposób tradycyjny – dodaje Szymon Knobloch, dyrektor ds. konsultingu Gavdi Polska.

Projekt w PKP był dużym wyzwaniem dla konsultantów Gavdi

- Wdrożenie w PKP Energetyka to dla nas inwestycja nie tylko w oprogramowanie, ale przede wszystkim w nowe kompetencje i umiejętności naszych konsultantów – mówi Zofia Bujnowska, project manager w Gavdi.

PKP Energetyka to jeden z czołowych polskich dostawców energii elektrycznej. Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, usług elektroenergetycznych oraz sprzedaży paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.