Oferty pracy na Twitterze? Headhunterzy wykorzystują każdą szansę

0 0

Z mediów społecznościowych w Polsce korzysta już 52 proc. internautów. Z roku na rok przybywa aktywnych użytkowników serwisu Twitter - ich liczba w ubiegłym roku wynosiła ok. 2,5 - 3 mln miesięcznie.

Tak duża liczba osób aktywnych w portalach społecznościowych, daje ogromne możliwości firmom, które na co dzień coraz częściej borykają się z problemem braku talentów.

Dla headhunterów i rekruterów to możliwość dotarcia do kandydatów, zwłaszcza tych z tzw. grupy most wanted, czyli w wieku od 25 do 44 lat. Twitter to również źródło wiedzy o samych kandydatach, jego zainteresowaniach, umiejętnościach czy pasjach.

Media społecznościowe swoją rosnącą popularność w procesach rekrutacyjnych oraz strategii employer branding zawdzięczają głównie dostępności precyzyjnych narzędzi do wyszukiwania i kontaktowania się jedynie z osobami, które są dopasowane do stawianych wymagań.

To przede wszystkim oszczędność czasu rekrutera, który nie traci cennych chwil na preselekcję czy przeglądanie setek CV.

- Pojawienie się nowych technologii oraz dynamiczny rozwój platform społecznościowych takich jak Twitter, spowodował, że pracodawca może dotrzeć praktycznie do każdego kandydata w sieci. Jednak znalezienie prawdziwego talentu stanowi prawdziwe wyzwanie - mówi Bartosz Struzik, dyrektor zarządzający Monster Polska.

Dlatego też Monster Polska wychodzi ze swoimi rozwiązaniami poza stronę internetową i dostarcza produkty pozwalające docierać do kandydatów aktywnie i mobilnie korzystających z mediów społecznościowych.

- Dzięki Monster Twitter Cards nasi klienci mogą automatycznie publikować swoje oferty pracy na Twitterze, urozmaicając zawartość swoich profili - wyjaśnia Struzik.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.